Yankı 40 Kırşehir Haber

OSB MÜTEŞEBBİS HEYET TOPLANTISI YAPILDI

OSB MÜTEŞEBBİS HEYET TOPLANTISI YAPILDI
473
03 Temmuz 2019 - 12:43

Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi, Müteşebbis Heyet Toplantısı Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Akın, Organize Sanayi Bölgesinin içerisinde barındırdığı işletmelerle ilimiz ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sağladığını söyledi.
OSB’ye yapılan yatırımları önemsediklerini ve takip ettiklerini belirten Vali Akın, “Devletimizin sağladığı bütün imkânları en iyi şekilde değerlendirerek Kırşehir Organize Sanayi Bölgemizi daha iyi hale getirme gayretindeyiz. Kırşehir, güçlü bir sanayi ile daha kalkınabilir bir hale gelir. Kırşehir OSB de ihracat ile hem ülke hem de ilimiz ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Bu sebepten, iş adamlarımızla sürekli bir araya gelerek görüşlerini dinliyor, fikir alış-verişi yapıyoruz. Bu toplantıda, hem OSB hakkında hem de önümüzdeki süreçte bu bölgede yapacağımız çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunacağız.” dedi.
Toplantıda Vali Akın’ın yanı sıra İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfi, Kırşehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Eraslan, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ömer Türkmenoğlu, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz ile iş adamları yer aldı.
Toplantı, Vali Akın’ın Kırşehir OSB’de yürütülen faaliyetler hakkında yöneticilerden bilgiler alması ile sona erdi.
Vali Akın, toplantının ardından, ÇNT Makina Markası ile gıda makinaları imalatı yapan Parola Mühendislik’i ziyaret etti.
Ziyaretinde fabrikada incelemelerde bulunarak makina imalatı aşamalarını yerinde gören Vali Akın, işletme sahibi Tekin Tuygun ve işletme CEO’su Cemil Tuygun’dan üretim hakkında bilgiler aldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.