Yankı 40 Kırşehir Haber

ORMAN HAFTASINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ

ORMAN HAFTASINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ
481
23 Mart 2019 - 21:22

Orman Haftası ve Orman Genel Müdürlüğü’nün 180. Kuruluş yıldönümü sebebiyle ‘Doğa Yürüyüşü’ düzenlendi.
Kındam mevkiinde gerçekleştirilen yürüyüşe Vali İbrahim Akın, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Orman İşletme İl Müdürü Reşat Karaca, daire müdürleri ve vatandaşlarımız katıldı.
Vali Akın, yürüyüşün ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Ülkemizde vatandaşlarımıza orman sevgisini aşılamak, orman varlığının artırılmasına katkı sunmak amacıyla kutlanan Orman Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bilindiği gibi dün Kırşehir Şehit Aileleri Derneği ile Kırşehir Orman İşletme Müdürlüğümüz işbirliğinde 190 şehidimiz anısına fidan diktik. Ardından öğlen saatlerinde Cacabey Meydanında 5 bin adet tüplü fidan dağıtımı gerçekleştirildi. Bugün de tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de Doğa Yürüyüşü gerçekleştirdik. Şehir merkezine oldukça yakın olan Kındam mevkiinde hem bu orman varlığımızın farkına varılması hem de sağlık için yürümenin önemini göstermek üzere yürüyüş gerçekleştirdik. Bütün Kırşehirli vatandaşlarımızı hem stresten arınmak hem de sağlıklı bir yaşam için son derece düzel bir doğaya sahip olan Kındam mevkiine yürüyüş yapmaya davet ediyorum. Bu vesileyle, Orman Genel Müdürlüğü’nün 180. Kuruluş yıldönümünü tebrik ediyor, Orman Haftasını kutluyor, herkese sağlıklı hayatlar diliyorum” dedi.
Yürüyüşün ardından katılımcılara çeşitli ikramların da yapıldığı program yürüyüşe katılanların Vali Akın ile hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.