Yankı 40 Kırşehir Haber

Okullar Arası Atık Kağıt Toplama Yarışması Düzenlendi

Okullar Arası Atık Kağıt Toplama Yarışması Düzenlendi
542
07 Şubat 2019 - 12:50

Kırşehir’de “Okullar Arası Atık Kağıt Toplama Yarışması” düzenlendi. Yarışmada dereceye giren okullar Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci tarafından düzenlenen törenle ödülleri takdim edildi.
Kampanyada Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi birinci, Atatürk Ortaokulu ikinci, Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi üçüncü oldu.Kırşehir Belediyesi, Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından değerlendirilebilir atıkları geri dönüşüme kazandırmak ve temiz bir çevre oluşturmak amacıyla başlatılan “Okullar Arası Kağıt Toplama Yarışması’na destek veren ve dereceye giren okullara hediyeleri verildi.
Ödül töreninde konuşma yapan Başkan Bahçeci, Sıfır Atık projesi kapsamında okullar arası yarışmada kâğıt toplayan üç okul arasında, Hayriye Kımçak birinci oldu tebrik ediyorum. İkici Atatürk ortaokulu, üçüncü de Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisemiz. Buradaki amacımız öncelikle sizlerin bu yaşta yani İlkokulda, Ortaokulda, Lisede geri dönüşüme önem vermeniz. Geri dönüşüm ülkemizin geleceği ve dünyanın geleceği için son derece önemli. Maalesef insanlar dünyayı kirletiyor sürekli daha yaşanamaz hale getiriyor. Biz sıfır atık dünyayı kirletme çevreyi koruma, su kaynaklarını korumada titiz davranırsak dünyanın ömrünü o kadar uzatmış olacağız daha yaşanabilir bir dünya haline getireceğiz. Bu yarışmadaki amacımızda gençlerimizde, okullarımızda bu bilinci, oluşturarak teşvik etmektir. İkinci dönemde yarışmamız devam edecek. Birinci olana üç bisiklet, ikinci olana iki bisiklet, üçüncü olana bir bisiklet şeklinde devam edecek. İleriki dönemde bunları çeşitlendirebiliriz. Sizlerden gelecek önerilerde bizler için kıymetli. Okullarımızın önerileri olursa ona da açığız. Bu projeyi geliştirebiliriz. Birlikte hem bir şey yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hem de aynı çevremize, dünyamıza, şehrimize temizlik noktasında da katkı sağlamış oluyoruz. Okullarımızı tebrik ediyoruz.
Bisiklet kullanımının da önemine değinen Başkan Bahçeci, Önümüzdeki dönem akıllı bisikletlerinde projelerini hazırladık. Şehir merkezlerine belirli yerlerine akıllı bisiklet yerleri koyacağız kartlı olacak. Onlarda bisiklet kullanımını artıracak. İnşallah böylelikle bisikleti en çok kullanan bir şehir haline geleceğiz dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.