Yankı 40 Kırşehir Haber

ÖĞRETMENLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

ÖĞRETMENLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
4.865
02 Ekim 2020 - 11:11

Boztepe ilçesine bağlı Yenidoğanlı köyünde görev yapan bir grup öğretmen, köyde oturmaları nedeniyle uzaktan eğitime ulaşmada sıkıntı yaşayan öğrencilerine tablet ve internet paketi hediye ettiler.

Boztepe ilçesi Yenidoğanlı Köyü İlkokulu ve Ortaokulunda görev yapan 17 öğretmen, maddi durumu iyi olmadığı için uzaktan eğitime ulaşamayan 23 öğrenciye kendi imkânları ile aldıkları tablet ve internet paketi hediye ettiler.

Tablet ve internete kavuşan öğrencilerin okuduğu okulun Müdürü Bülent Güzel, Pandemi nedeniyle okula devam edemeseler de öğrencilerini sürekli olarak kontrol ettiklerini söyledi.
Okullarının taşıma merkezi olması nedeniyle 8 köyden gelen öğrencilere eğitim verdiklerini ifade eden Okul Müdürü Bülent Güzel; “Öğretmenlerimiz 8 köydeki çocuklarımızın evlerine kadar giderek Milli Eğitim Bakanlığımızın hazırladığı EBA altyapısı ile uzaktan eğitime ulaşıp ulaşmadıklarını kontrol ediyorlar. Maddi imkânı bulunmadığı için bazı öğrencilerimizin uzaktan eğitim sürecine dâhil olamadıklarını tespit ettik. Bu sıkıntıyı aşmak için öğretmenlerimizle birlikte kendi aramızda kaynak oluşturarak 19 öğrencimize tablet, 4 öğrencimize de internet paketi hediye ettik. Böylece çocuklarımızın eğitimden mahrum kalmalarının önüne geçtik.” dedi.

Kendilerini geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimine adayan öğretmenlerin bu özverili davranışı her kesim tarafından büyük takdir topladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.