Yankı 40 Kırşehir Haber

NÖBETÇİ ECZANE SAYISI 2’YE ÇIKARILDI

NÖBETÇİ ECZANE SAYISI 2’YE ÇIKARILDI
1.433
02 Mart 2020 - 15:17

Kırşehir’de, hafta sonları yaşanan yoğunluk nedeniyle 1 olan nöbetçi eczane sayısı 2’ye çıkarıldı.

Özellikle kış aylarında gribal hastalıklarda yaşanan artış nedeniyle ilimizdeki nöbetçi eczanelerde yoğunluk yaşanıyordu. Bu durumu değerlendiren eczacılar, hafta sonları ve resmî tatillerde nöbetçi eczane sayısının ikiye çıkarılması için ilgili makamlara başvuru yaptı.

Eczacıların bu talebi üzerine harekete geçen Kırşehirli eczacıların bağlı bulunduğu 34. Bölge Eczacılar Odası, 1 Mart 2020 tarihinden itibaren her hafta sonu ve resmi tatil günlerinde nöbetçi eczane sayısının ikiye çıkarılmasına karar verdi.

Eczacılar Odası Kırşehir Temsilcisi Halil Durukafa, “Kırşehir’de eczacılar olarak hafta sonu yoğunluğu nedeniyle açık olan nöbetçi eczane sayısını ikiye çıkarma kararı aldık.1 Mart tarihinden itibaren Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde nöbetçi eczane sayısı ikiye çıkarıldı. Amacımız, ilaç almak için gelen halkı bekletmeyerek hızlı şekilde hizmet sunmaktır.” dedi.

Kırşehir nüfusunun artması nedeniyle 1 olan nöbetçi eczanenin hizmeti karşılayamadığı, bu nedenle tatil günlerinde nöbetçi eczane sayısının 2’ye çıkarılması yönünde kamuoyunda yoğun talep geliyordu. Bu uygulamanın hasta ve hasta yakınlarını rahatlatması bekleniyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.