Yankı 40 Kırşehir Haber

NEŞET ERTAŞ ANILIYOR

NEŞET ERTAŞ ANILIYOR
548
25 Eylül 2019 - 10:45

Saz ve sözün ustası merhum Neşet Ertaş, ölümünün yedinci yılında Kırşehir Belediye Başkanlığınca düzenlenen program ile anılıyor.

Büyük bozlak ustasının ölümünün yedinci yılı dolayısıyla Kırşehir Belediyesinin düzenlediği Neşet Ertaş Anma Etkinlikleri, Anıt Meydanındaki programla başladı.

Programda, Kırşehir Müzik ve Ustalar Topluluğu sanatçıları ile davul-zurna ekibi Neşet Ertaş parçalarını seslendirdi. Belediye hoparlörlerinden Neşet Ertaş türkülerinin seslendirildiği etkinlikler, Cacabey Meydanında Nazlı Öksüz, Erkut Özkan, Burhan Ertaş ve Ali Şahin konserleri ile devam etti.

İki gün (24 ve 25 Eylül) olarak planlanan etkinliklerle ilgili açıklamalarda bulunan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, etkinliklere başta Ertaş ailesi olmak üzere tüm sanat camiasının destek verdiğini’ ifade etti. Programa katkı sağlayan herkese teşekkür eden Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “ikinci gün etkinlikleri kapsamında merhum Neşet Ertaş’ın kabrini ve ailesinin evini ziyaret ederek Ahi Camiinde Mevlid-i Şerif okutacağız. Saat 14.00’te Anıt Meydanında gerçekleştirilecek Açık Hava Gösterilerinde Belediyemize ait Mehter Takımı Neşet Ertaş’ın birbirinden güzel türkülerini seslendirecek. Saat 16.00’da Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde “Geleneği İçinde Neşet Ertaş ve Sanatı” konulu moderatörlüğünü Ekrem Öztürk’ün yaptığı Ercan Kesal, Süleyman Şenel, Bayram Bilge Tokel, Adnan Yılmaz, Kubilay Dökmetaş, M. Erhan Yiğiter, Hasan Saltuk ve Hüseyin Ertaş’ın katılacağı panelimizi gerçekleştireceğiz. Etkinliklerimiz akşam saat 19.30’da Cacabey Meydanında değerlinSanatçılarımız Gülay ve Cengiz Özkan konserleriyle sona erecektir,” dedi.

Programlara yoğun ilgi gösteren Kırşehirliler, ‘Neşet Ertaş’ın sanatı ve mütevazı kişiliği ile gönüllere taht kurduğunu belirterek Kırşehir’in tanımında en etkili ismin Neşet Ertaş olduğunu ve hak ettiği şekilde anılmasının önemli olduğunu dile getirdiler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.