Yankı 40 Kırşehir Haber

MÜZE VE KÜTÜPHANELER HİZMET VERMEYE BAŞLADI

MÜZE VE KÜTÜPHANELER HİZMET VERMEYE BAŞLADI
1.966
05 Haziran 2020 - 12:11

Koronavirüs önlemleri kapsamında kapatılan kütüphane ve müzeler normalleşme sürecinin başlamasıyla yeniden hizmet vermeye başladı.

Salgın ile mücadele kapsamında 75 gündür hizmet veremeyen Kırşehir genelinde kapalı olan kütüphaneler ile ziyarete kapatılan Kaman-Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ve Neşet Ertaş Gönül Sultanları Kültür Evi 01 Haziran itibariyle kapılarını yeniden halka açtı.

Yeniden hizmet vermeye başlayan müze ve kütüphaneleri ziyaret eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Halil Çalışır, maske kullanımı, sosyal mesafeye riayet, aynı anda bulunan kişi sayısı kurallarının yanı sıra hijyenik şartlara dikkat edilerek ziyaretçi ve okuyuculara kapılarını tekrar açtıklarını söyledi.

Kütüphanedeki salonlara mevcut kapasitesinin % 25’i oranında kişi kabul ettiklerini ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Halil Çalışır, “Kütüphanelerimiz hafta içi 08.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Ödünç kitap verme ve iade etme konusunda gerekli tedbirleri aldık. Okuyucularımız kitap rafları arasında dolaşmadan kendilerine görevli arkadaşlarımız yardımcı oluyor. Gerekli tüm uyarı ve bilgilendirme levha ve afişlerini görülebilecek noktalara yerleştirdik. Çağırkan Arkeoloji Müzemizi ve Neşet Ertaş Gönül Sultanları Kültür Evini kontrollü olarak ziyarete açmış bulunuyoruz. Ziyaretçilerimizi hijyen kuralları çerçevesinde 15 kişilik gruplar halinde kontrollü olarak kabul ediyoruz.” dedi.

Kaman ilçesi Çağırkan Köyündeki Japon-Anadolu Arkeoloji Enstitüsü içerisinde bulunan Kalehöyük Arkeoloji Müzesi Kırşehir’in en çok ziyaretçi alan merkezi konumunda bulunuyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.