Yankı 40 Kırşehir Haber

MUHTARA 18 YIL 9 AY HAPİS CEZASI

MUHTARA 18 YIL 9 AY HAPİS CEZASI
1.251
14 Şubat 2020 - 11:45

Oğlunun sünnet düğününde silahıyla havaya ateş etmesi sonucu Gamze Boynuince’nin ölümüne sebep olma suçuyla yargılanan Muhtar B . Z .’ye 18 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

Bundan 10 gün kadar önce Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde tanıkların dinlendiği duruşmada sanık B. Z. Suçlamaları kabul etmeyerek Gamze’yi vurmadığını söylemiş ve tahliyesini talep etmişti. Mahkeme heyeti de elde bulunan delilleri göz önünde bulundurarak B. Z.’nin tahliyesine karar vermiş ve duruşmayı ileri bir tarihe ertelemişti.

Dün yapılan karar duruşmasında muhtar B.Z.’ye  “Olası Kastla Öldürme ve Genel Güvenliği Tehlikeye Sokmak” suçlarından toplam 18 yıl 9 ay hapis cezası verilirken tutuksuz yargılanan sanıklardan T.Z.’ye delilleri yok etmek ve ruhsatsız silahla ateş etmek suçlarından toplam 3 yıl 4 ay, M.Z.’ye ise ruhsatsız silah taşımak ve genel güvenliği tehlikeye sokmak suçlarından toplam 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Mahkeme Heyeti karar kesinleşinceye kadar sanıkların tutuksuzluk hallerinin devamına karar verdi.

Kırşehir-Çadırlıhacıyusuf Köyü’nde 15 Ağustos 2018 tarihinde akrabalarının sünnet düğününe katılan 21 yaşındaki gurbetçi Gamze Boynueğri havaya sıkılan kurşunlardan birisinin isabet etmesi sonucu hayatını kaybetmişti.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.