Yankı 40 Kırşehir Haber

MUCUR HASTANESİ İHALESİ 12 MAYIS’TA

MUCUR HASTANESİ İHALESİ 12 MAYIS’TA
2.068
16 Nisan 2020 - 15:37

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, 25 Yataklı Mucur Devlet Hastanesi yapım işinin ihaleye çıktığını açıkladı.

Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli yaptığı açıklamada, uzun süredir takibimizde olan 25 Yataklı Mucur Devlet Hastanesi yapım işinin Sağlık Bakanlığı’nca ihaleye çıkarıldığını söyledi.
Mucur Devlet Hastanesinin 2 yıl içerisinde tamamlanarak hizmete gireceğini belirten AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli; “Kovid-19 salgınının yaşandığı günümüzde devletimizce her türlü tedbir alınırken önemli görülen yatırımlara da devam ediyoruz. İşte Mucurumuz için uzun süredir takip ettiğimiz bu yatırımlardan birisi de 25 Yataklı Devlet Hastanesi yapımı idi.

Hastanemizin yapım işi Sağlık Bakanlığımızın Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü İhale Daire Başkanlığınca ihaleye çıkarıldı. Mevzuat kapsamında ihale metni EKAP’ta ve Kırşehir’de yerel gazetede yayınlandı. İnşaallah hastanemizin ihalesi 12 Mayıs tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek.” dedi.
Bodrum katı dışında zemin+2 kat şeklinde ve 25 yataklı olarak yapılacak hastanenin yapımına ihalenin hemen ardından başlanacağını belirten Milletvekili Mustafa Kendirli; “Hastane inşaatımız 2021 yılı sonunda tamamlanarak hizmete açılacak. Mucurlu hemşerilerimize hayırlı olsun. Hastanemizin yapılmasına karar veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımıza ve bürokratları ile emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz,” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.