Yankı 40 Kırşehir Haber

MHP’DE KONGRE HEYECANI

MHP’DE KONGRE HEYECANI
8.293
17 Ağustos 2020 - 15:43

Milliyetçi Hareket Partisi’nde Merkez ilçenin yanı sıra Kaman, Mucur, Çiçekdağı, Akçakent, Boztepe ve Akpınar ilçe kongreleri yapıldı.

Mevcut ilçe başkanı Celal Türkmen’in aday olmadığı merkez ilçe başkanlığını tek liste olarak seçime katılan Ramazan Adalı kazandı.

Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen olağan kongreye Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Özgür Bayraktar, MHP İl Başkanı Arif Kılıç ve çok sayıda partili katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan ve Divan Başkanlığına seçilen Kongrenin açılışında konuşan MYK Üyesi Özgür Bayraktar, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin büyük bir davaya sahip olduğunu, zaferin, inançları uğruna her güçlüğe göğüs gerenlerin olacağını söyledi. Biz dünden daha fazla güçlü ve kudretliyiz. Her badireyi göğüsleyecek kadar cesuruz dirayetliyiz. Çünkü biz Cumhur ittifakıyız,” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından kongreye katılan 420 delegenin oyunu alan Ramazan Adalı Merkez İlçe Başkanı olarak seçildi.

Öte yandan mevcut başkanların tek liste halinde katıldıkları seçimler sonucunda, Kaman İlçe Başkanlığına Yılmaz Uzunay, Mucur ilçe Başkanlığına Ali Rıza Budak, Çiçekdağı İlçe Başkanlığına Hikmet Erdoğdu, Akçakent İlçe Başkanlığına Mehmet Güner, Boztepe İlçe Başkanlığına Musa Ceylan, Akpınar İlçe Başkanlığına ise Sami Atalay seçildiler.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.