Yankı 40 Kırşehir Haber

MECLİS TOPLANTILARI BAŞLIYOR

MECLİS TOPLANTILARI BAŞLIYOR
2.410
06 Haziran 2020 - 6:22

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplantılarına ara veren İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisleri Toplantıları yeniden başlıyor.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 26 Mart 2020 tarihli kararı ile Koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesi amacıyla il ve belde belediyesi, mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclisinin Nisan, Mayıs ve Haziran ayı toplantılarının ertelenmesi kararlaştırılmıştı.

Yeni Normalleşme Sürecinin başlaması nedeniyle İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca yeni bir karar alınarak İl ve belde belediyesi, mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclisinin Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından belirlenen kurallara riayet etmek kaydıyla Haziran ayı toplantıları ve sonraki toplantılarının yapılmasına imkân tanındı.

Bu kararla, yerel parlamento konumunda bulunan İl Genel Meclisi ile belediyelerin karar organı olan Belediye Meclis toplantılarının yapılmasına izin verilmiş oldu. Meclislerin şehrimizin, ilçelerimizin, kasabalarımızın ve köylerimizin kalkınıp gelişmesine vesile olacak kararlar almasını diliyoruz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.