Yankı 40 Kırşehir Haber

KURBAN ARİFESİNDE ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLDİ

KURBAN ARİFESİNDE ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLDİ
473
10 Ağustos 2019 - 16:32

Kurban Bayramı nedeniyle Vali İbrahim Akın ve il protokolü şehitliği ziyaret ettiler.

Arife günü nedeniyle Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yapılan ziyarete Vali Akın’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, daire müdürleri, emniyet ve jandarma teşkilatı mensupları ile şehit aileleri katıldı.

Okunan Kuran-ı Kerim ve İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından, Vali Akın, diğer protokol şehit kabirlerini ziyaret ederek kabirlere karanfil bıraktılar.

Şehitlik ziyareti sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Akın, arife günü münasebetiyle, millet olarak şehitlerimize duyduğumuz minnet ve şükranlarımızı ifade etmek üzere şehitliği ziyaret ettiklerini söyledi.

Bugün yeni bir Kurban Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Vali Akın, “Şu anda hep birlikte şehitlikte bulunuyoruz. Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin de birliği, dirliği için aziz canlarını feda eden şehitlerimizin huzurundayız. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, bizlere emanet ettikleri ailelerine de sabır ve baş sağlığı diliyorum.

Kurban Bayramının huzurlu geçmesi için Valiliğimizce bütün tedbirler alındı. Vatandaşlarımızdan çevre kirliliğine neden olabilecek davranışlardan uzak durma konusunda hassasiyet göstermelerini istiyoruz. Bu vesileyle, bütün Kırşehirlilerin ve milletimizin bayramını tebrik ediyorum.” dedi.

Şehitlik ziyareti, Vali Akın ve beraberindeki protokolün kabirleri ziyaret edip dua ederek kabirlere karanfil bırakması ve şehit yakınlarıyla sohbet etmesiyle sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.