Yankı 40 Kırşehir Haber

KUAFÖRLERE MÜŞTERİ AKINI

KUAFÖRLERE MÜŞTERİ AKINI
1.513
11 Mayıs 2020 - 16:36

Koronavirüs salgınını önlemek amacıyla hizmeti durdurulan Berber, Kuaför ve Güzellik Salonlarında çalışma kısıtlamasının kaldırılmasıyla müşteri yoğunluğu yaşanıyor.

Salgını önlemek amacıyla 21 Mart 2020 tarihi itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulan berber ve kuaförlerde randevu alma sıkıntısı yaşanıyor. Vatandaşlar yaklaşık 50 günün sonunda yeniden açılan berber ve kuaförlerde randevu alabilmek için müracaat ederken berber ve kuaförler taleplerden son derece memnun olduklarını dile getiriyorlar.

Konuyla ilgili görüşlerine müracaat ettiğimiz erkek kuaförü Fazlı Coşkun, 50 günün ardından açılan işyerlerine müşterilerin yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Hijyen kurallarına her zaman riayet ettiklerini belirten kuaför Fazlı Coşkun; “Zaten genellikle her berber esnafının kendine has bir müşteri kitlesi var. 50 günlük aranın ardından daimi müşterilerimizin yanı sıra tüm vatandaşlardan randevu talebi alıyoruz. Diğer taraftan 12-13 gün sonra Ramazan Bayramı başlayacak. Bayram öncesinin de oluşturduğu bir talep var. Bizler düzenlemeye göre çalışmamıza sabah 09.00’da başlayıp akşam 21.00’de bitirmemiz gerekiyor. Ayrıca yan yana iki koltukta müşteri kabul edemiyoruz. Dolayısıyla çalışmamıza imkân tanınan bu saatler içerisinde müşterilerimizi memnun etmeye çalışacağız,” dedi.

Hem kendilerinin hem de müşterilerin hijyen kurallarına uyduğunu belirten berber esnafı Fazlı Coşkun sözlerini şöyle sürdürdü:

Müşterilerimizin yanı sıra bizler de maske takıyoruz. Her tıraş sonrasında koltuk ve temas edilen yerleri dezenfekte ediyoruz. Tek kullanımlık havlu, önlük gibi malzemeleri kullanıyoruz. Jilet, ustura ve ense fırçası kullanmıyoruz. Sürekli kullanılan malzemelerimizi de steril hale getiriyoruz.

Müşterilerin de hijyen konusunda titiz davrandığını söyleyen Fazlı Coşkun, maliyetin yükselmesine rağmen fiyatta bir artırıma gitmediklerini ifade etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.