Yankı 40 Kırşehir Haber

KORONAVİRÜSE HAYATIN HER ALANINDA TEDBİRLER ALINIYOR

KORONAVİRÜSE HAYATIN HER ALANINDA TEDBİRLER ALINIYOR
1.204
17 Mart 2020 - 8:34
İçişleri Bakanlığı, 81 Valiliğe Coronavirüs konulu ek bir genelge gönderdi.
Genelge ile 81 ilde tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetlerinin geçici bir süreliğine dün gece saat 24:00 itibariyle durdurulduğu belirtildi.
Çin’in Vuhan kentinde başlayarak tüm dünyaya yayılarak tehdit eden Coronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla önlemler alınmaya devam ediyor.
STK’ların Genel Kurulları, Eğitimleri ve Toplantıları Ertelenecek
Sivil Toplum Kuruluşlarının (Dernek, vakıf ) genel kurulları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının eğitimler dâhil insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetleri (icra-i zorunluluk gerektiren yönetim faaliyetleri hariç) 16.03.2020 Pazartesi saat 24:00 itibariyle geçici olarak ertelendi.
Ayrıca, cami ve mescitlerde Cuma ve vakit namazların cemaatle kılınmasına da ara verildiği duyuruldu.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, yaptığı açıklamada, “Din İşleri Yüksek Kurulumuz, Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel bir salgın olarak ilan edilen, henüz tedavisi bulunamayan ve bu nedenle binlerce kişinin ölümüne sebep olan yeni tip koronavirüs sebebiyle Cuma namazının yanı sıra vakit namazlarının da cemaatle kılınması hususunu değerlendirerek ara vermesine karar vermiştir.”
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.