Yankı 40 Kırşehir Haber

KOP, DEĞER ARTTIRICI PROJELER BEKLİYOR

KOP, DEĞER ARTTIRICI PROJELER BEKLİYOR
1.135
16 Ocak 2020 - 11:06

Kırşehir’in de içinde bulunduğu Konya, Aksaray, Kırıkkale, Karaman, Nevşehir, Niğde ve Yozgat illerini kapsayan Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı yeni uygulamaya koyduğu KOP Havuz Sistemini Kırşehir’de tanıttı.

Kırşehir Valiliği ve İl Özel İdaresinde düzenlenen iki ayrı toplantıda havuz sisteminin getirdiği yenilikler ve uygulanması hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Vali Yardımcısı Ramazan Yıldırım, daire müdürleri, proje uzmanları ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı toplantıda bilgiler veren KOP Başkanı İhsan Bostancı, Aksaray , Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat’tan oluşan KOP bölgesinde katma değeri artırıcı, sosyal etkisi olan ve bölge ihtiyaçlarını gözeten projelerin desteklenmesinin amaçlandığını söyledi.

Kamu kurum ve kuruluşlarının 2020 Yılı Mali Destek Programına yönelik proje tekliflerini sunabilmeleri için KOP Havuz Sistemini oluşturduklarını belirten KOP Başkanı İhsan Bostancı; “KOP Bölgesine dahil illerdeki kamu kurum ve kuruluşları, bölgenin öncelikleri doğrultusunda, sürdürülebilirlik esasına dayalı, yenilikçi ve sosyal etkisi olan proje tekliflerini  ‘proje.kop.gov.tr’ adresi üzerinden online olarak havuz sistemine ulaştırmaları gerekmektedir. 2020 Ocak ayı itibariyle başlayan başvurular 02 Mart 2020 tarihinde sona erecektir,” şeklinde konuştu.

Toplantı, katılımcıların proje hakkındaki sorularının cevaplandırılması ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.