Yankı 40 Kırşehir Haber

KOBİ’lere NEFES KREDİSİ

KOBİ’lere NEFES KREDİSİ
1.450
30 Nisan 2020 - 12:56

DenizBank ile TOBB arasında yapılan protokolle KOBİ’lere 2021 yılında ödemeli % 7,5 faiz oranı ile kredi kullandırılacak.

Koronavirüs nedeniyle sıkıntıya giren tacirleri desteklemek amacıyla DenizBank ile TOBB arasında cazip faiz ve vade oranlı kredi sözleşmesi imzalandı. DenizBank Kırşehir Şubesi Müdürü Nazlı Canlı ile yaptığı görüşmenin ardından sağlanacak destekle ilgili bilgiler veren Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz, desteğin TOBB bağlı oda ve borsa üyelerini kapsadığını söyledi.

TOBB ile DenizBank arasında yapılan protokol gereğince sağlanan destekten cirosu 25 Milyon TL’ye kadar olan işletmelerin faydalanabileceklerini belirten Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz; “Bu kredi yalnızca TOBB’a bağlı Oda ve Borsalara üye olan ve cirosu 25 milyon TL’nin altında olan işletmeler tarafından kullanılabilecek. Üst limiti 100 bin TL olan Nefes Kredisi 2020 yılı sonuna kadar anapara ve faiz geri ödemesiz, Ocak 2021 tarihini takip eden 12 veya 20 aylık eşit taksitli olarak kullandırılacaktır.” dedi.

KOBİ’lere destek olmaktan mutluluk duyduklarını belirten DenizBank Kırşehir Şube Müdürü Nazlı Canlı ise Nefes Kredisi başvurusu süresince yoğunluğu azaltmak amacıyla şubelerindeki mesaiyi 09.00-17.00 saatleri arasında olacak şekilde yeniden düzenlendiklerini aktardı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.