Yankı 40 Kırşehir Haber

KIRŞEHİRLİ BESİCİLERE KREDİ DESTEĞİ

KIRŞEHİRLİ BESİCİLERE KREDİ DESTEĞİ
1.277
27 Mart 2020 - 9:55

Kırşehir’in de aralarında bulunduğu illerde koronavirüs salgını nedeniyle etkilenen sektörlerden birisi olan bitkisel ve hayvansal üretim yapan işletmelere devlet destekli ve düşük faizli kredi sağlanacak.

Bitkisel üretimi desteklemek amacıyla üreticilere 50 bin TL’ye kadar % 100 sübvanseli, 50 bin’in üzerinde ise % 50 sübvanseli düşük faizli destek kredisi sağlanacak.

Aralarında Kırşehir’in de olduğu illerdeki büyükbaş hayvan besiciliği yapan işletmelere 100 bin TL’ye kadar % 100 karşılıksız kredi sağlanırken 100 bin TL.’nin üzerindeki krediler ise en az yüzde 50 oranında sübvanse edilecek.

Buna göre, Kırşehir’in yanı sıra Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Gaziantep, İsparta, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırklareli, Konya, Malatya, Manisa, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Uşak ve Şanlıurfa illerinde büyükbaş hayvan besiciliği yapan işletmeler 100 bin TL’ye kadar karşılıksız kredi kullanırken 100 bin TL’nin üzerinde kredi kullanan işletmeler ise en az % 50 oranında hibeden faydalanabilecekler.

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği sektöründe ülkemizin en önemli kentlerinden birisi olan Kırşehir’de işletmelere sağlanacak düşük faizli kredi ve yapılacak sübvanse üreticilerin bir nebze de olsa rahatlamasını sağlayacak. Sektör temsilcileri sağlanacak hibelerin et fiyatındaki artışı da düşüreceğini dile getiriyorlar.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.