Yankı 40 Kırşehir Haber

KIRŞEHİR’İN MARKASI ÖZBAĞ GAZOZU

KIRŞEHİR’İN MARKASI ÖZBAĞ GAZOZU
5.292
29 Haziran 2020 - 12:10

Kırşehir ile adı özdeşleşen ve özellikle orta yaş grubunun özlem duyduğu Özbağ Gazozu Umut Şirketler Grubu bünyesine geçti.

Çok az sayıda da olsa üretimini sürdüren Özbağ Gazozu tesislerini tüm üretim makineleriyle birlikte satın alan Umut Şirketler Grubu Sahibi Şerafettin Uğurlu, Kırşehir’in yerli ve özlenen markası olan Özbağ Gazozunun pazardaki payını büyüteceklerini söyledi.

Özbağ Gazozunu çocuğu gibi gördüğünü ifade eden sahibinden devralan Umut Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Uğurlu; “Özbağ Gazozu markası yıllardır belli yaş üstündeki hemşerilerimizin tebessümle hatırladıkları bir markadır. Belki Kırşehir denince bu şehirde yaşayanlar arasında akla en çok gelen markaların başında Özbağ Gazozu gelmektedir. Bu markayı daha da yaygınlaştırmak ve Kırşehir’e özgü bir marka haline getirmek için üretimi arttıracak sunumunu da değiştirerek eski şişesinde satışa sunmayı planlıyoruz.” dedi.

Özbağ Gazozu’nu satın aldıktan sonra kendisini gerek Kırşehir’de gerek diğer illerde ve özellikle Almanya, Hollanda, Belçika ve Avusturya gibi ülkelerde yaşayan çok sayıda Kırşehirlinin aradığını belirten Şerafettin Uğurlu, “Kırşehir merkezinde, Mucur, Boztepe, Akpınar ve Kaman ilçelerimizde bayiliklerini verdik. İşçi sayımızı arttırarak 15’e çıkardık. Bu kapasite ile ancak günlük 5-6 palet üretim yapıyoruz. İnşaallah kısa süre içerisinde tesisimizi Organize Sanayi Bölgesine taşıyarak üretimimizi daha çok arttıracağız.” şeklinde konuştu.

Çok seri üretime geçtiğimizde organize sanayide üretime geçeceğiz. Yerine de bakıyoruz. Ayrıca Özbağ Gazonu’nun eski şişesine geçmek istiyoruz” ifadesini kullandı.

Umut Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Uğurlu, bu süreçte kendilerini arayarak destek veren Kırşehir Valisi İbrahim Akın’a, Kırşehir Milletvekilleri Mustafa Kendirli ve Metin İlhan’a, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na, Ticaret ve Sanayi Odası Mustafa Yılmaz’a, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk’e, İl Genel Meclisi Eski Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu ve tüm Kırşehirlilere minnet ve teşekkürlerini sundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.