Yankı 40 Kırşehir Haber

KIRŞEHİR’DE MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ

KIRŞEHİR’DE MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ
4.190
17 Haziran 2020 - 11:21

Kısıtlamaların kalkmasıyla Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de Koronavirüs vakalarının artması nedeniyle şehir merkezindeki bazı işlek caddelerde maske takma zorunluluğu getirildi.

Valilikçe alınan Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararınca, Koronavirüs salgınının kontrolü ve yayılmasının engellenmesi amacıyla vatandaşların sokağa maskesiz çıkmaması, sosyal mesafe kuralına ve hijyene önem vermeleri istendi.

Karara göre, İl merkezinde nüfus hareketliliğinin ve yoğunluğunun olduğu, Mehmet Ali Yapıcı Bulvarı (Ankara Caddesi) başlangıcından (Askerlik Şubesi Kavşağı), Belediye Kavşağı ve devamındaki Terme Caddesinin sonuna kadar,

Aşıkpaşa Bulvarı (Lise Caddesi) başlangıcından (Türbe Kavşağı), Belediye Kavşağı ve devamındaki Prof. Dr. Mehmet Ali Altın Bulvarının sonuna kadar,

Atatürk Caddesinde Kapucu Camiiden başlayıp Ziraat Bankası Yenice Şubesi Kavşağına kadar olan kısmı ile Cacabey Meydanı ve Kentparkta maske takmak zorunlu hale getirildi. Alınan kararlara uymayanlara cezai işlem yapılması kararlaştırıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.