Yankı 40 Kırşehir Haber

KIRŞEHİR’DE KORONAVİRÜS KARANTİNASI

KIRŞEHİR’DE KORONAVİRÜS KARANTİNASI
1.927
09 Nisan 2020 - 10:04

Kırşehir merkezinde 2 binada oluşan bir site ile Kaman ilçesinin bir köyünde yer alan mahalle karantinaya alındı.

Konuyla ilgili olarak Valilikten yapılan yazılı açıklamada, karantina kararlarının İl ve Kaman İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararlarıyla alındığı bildirildi.

Valilik açıklamasında; “08 Nisan 2020 tarihinde toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuz tarafından yapılan değerlendirmede; İlimiz Merkez Kervansaray Mahallesinde bulunan bir sitede ikamet eden vatandaşlarımızdan bazılarının yapılan kontrollerinde Koronavirüs (Covid-19) vakasına rastlanılması nedeniyle salgının yayılmasının önlenmesi ve kamu sağlığının korunması amacıyla iki binada karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir.” denildi.

Ayrıca, 08 Nisan 2020 tarihinde toplanan Kaman İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, Koronavirüs vakasına rastlanılması ve temaslı şahısların bulunması nedeniyle Savcılı Ebeyit Köyü Kapaklı Mahallesinde karantina tedbiri uygulanmasının kararlaştırıldığı, bildirildi.

Böylelikle, Koranavirüs vakasının ülkemizde görülmeye başlamasından bu yana Kırşehir’de ilk defa karantina uygulaması başlatılmış oldu. Yetkililer, vatandaşlardan devletimizin almış olduğu tedbir kararlarına uymalarını, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını, zorunlu hallerde ise sosyal mesafeye mutlaka uymalarını istediler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.