Yankı 40 Kırşehir Haber

KIRŞEHİR’DE 15 TEMMUZ COŞKUSU YAŞANDI

KIRŞEHİR’DE 15 TEMMUZ COŞKUSU YAŞANDI
4.694
16 Temmuz 2020 - 13:40

Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenen15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Cacabey Meydanında düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına Vali İbrahim Akın, Milletvekilleri Mustafa Kendirli ve Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, il protokolü, siyasi partilerin il başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam eden programda 15 Temmuz hain darbe girişimini konu alan film ve slayt gösterileri izlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı konuşma da canlı olarak ekrana yansıtıldı.

Mehteran Bölüğü konserinin ardından programda bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, Türk Milletinin üzerinde yaşadığı toprakları her türlü tehdide karşı canı pahasına koruduğunu söyleyerek, “15 Temmuz 2016 tarihinde milletimiz daha önce hiç görmediği büyük bir ihanet senaryosu ile karşı karşıya kalmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine sızmış, FETÖ terör örgütüne mensup bir grup hain darbe girişiminde bulunmuştur. O karanlık gecede darbeciler yaptıklarıyla milletimize korku vermeye çalışmışlardır. Geçmişte darbelerden büyük zarar görmüş milletimiz, evlere kapanmak yerine Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak sokağa çıkmış ve darbeci zihniyete engel olmuştur. Milletimiz bu kirli oyunu bozmuş ve darbecilere geçit vermemiştir.” şeklinde konuştu.

Milletvekilleri Mustafa Kendirli ve Metin İlhan ile Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun da birer konuşma yaptığı program, şiir ve kahramanlık türkülerinin seslendirilmesi ile devam etti. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri saat 00:13’te tüm camilerden sela’lar okunmasının ardından sabaha kadar devam eden demokrasi nöbeti ile sona erdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.