Yankı 40 Kırşehir Haber

KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ TARAFINDAN ÇANAKKALE GEZİSİ DÜZENLENDİ

KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ TARAFINDAN ÇANAKKALE GEZİSİ DÜZENLENDİ
356
03 Mayıs 2019 - 11:14

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde “Şehit Aileleri ve Gönüllüler projesi kapsamında gençlerimize milli, manevi değerlerimizi anlatabilmek, tarihi zenginliğimizi öğretebilmek, gençlerimiz ve şehit ailelerimiz arasındaki bağı güçlendirmek amacıyla Kırşehir Şehit Aileleri Derneği tarafından Çanakkale gezisi düzenlendi. Halkalı Escort

21 genç ve 21 şehit ailesinin katıldığı ve 29-02 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen programda toplamda 42 kişi tarihi yerinde yaşama imkanı buldu.

Tarihi Gelibolu Yarımadasında Şehitlik ziyaretlerinde bulunan ve ardından Çanakkale Savaşları Simülasyon Merkezini gezen gençlerimiz ve şehit ailelerimiz milli ve manevi değerlerimizi yaşayarak öğrendi.

Gezi hakkında değerlendirmelerde bulunan Kırşehir Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mutlu Kılıçaslan “Çanakkale´de ecdadımız eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır. Onların zorluklara rağmen kazandıkları zaferin kalıntılarının bulunduğu Çanakkale her vatandaşımızın görmesi gereken bir yerdir. O ruhu, manevi duyguyu hissetmek çok kıymetlidir. Bu bilinci ailelerimize ve yeni nesillerimize taşımamız o şehitlerden ve gazilerden üzerimize düşen bir borçtur. Bu bağlamda şehit ailelerimiz ile gençlerimizin kaynaşmalarını sağlamak ve ecdadımızın şanlı zaferinin ruhunu genç nesillerde canlı tutmak amacıyla bu geziyi düzenledik.  Bu anlamlı gezimize katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Gezi boyunca tarihi yerler hakkında rehberlerden bilgi alan gençler ve şehit aileleri, tarih kitaplarından okudukları mekanları yerinde gördü. Çanakkale´yi geçilmez yapan,Çanakkale savaşlarının gerçekleştiği tarihi yerleri ve şehitlikleri gezdiler, şehitlere dualar okudular ve duygu dolu anlar yaşadılar. Gün boyu yapılan gezilerde tarihe tanıklık eden gençler, bol bol fotoğraf çektirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.