Yankı 40 Kırşehir Haber

KIRŞEHİR PROTOKOLÜNDEN KADİR GECESİ MESAJI

KIRŞEHİR PROTOKOLÜNDEN KADİR GECESİ MESAJI
1.631
19 Mayıs 2020 - 20:37

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Milletvekilleri Mustafa Kendirli ve Metin İlhan ile Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Kadir Gecesi dolayısıyla birer mesaj yayımladılar.

Vali İbrahim Akın, mesajında, on bir ayın sultanı mübarek ramazan ayının sonuna doğru yaklaşırken nice hayır ve güzellikleri bünyesinde barındıran Kadir Gecesi’ne kavuşmanın huzurunu milletçe yaşadıklarını belirtti.

Müslümanlar üzerine farz kılınan oruç ibadetinin yerine getirildiği mübarek Ramazan ayının İslam dininde önemli bir yeri olduğunu hatırlatan Vali Akın, Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin de bu ayın içinde bulunduğunu aktardı. Kadir Gecesi’nin tüm inananların geçmiş günahlardan arınması, bela ve musibetlerden korunması, mutlu ve huzurlu bir hayat sürebilmesi için Yüce Allah’ın sunduğu ilahi bir fırsat olduğunu vurgulayan Vali Akın, “Kırşehirli hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, mesajında, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının had safhaya ulaştığı 11 ayın sultanı Ramazan ayının son günlerine yaklaşıldığını anımsattı.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin, sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir zaman olduğunu hatırlatan Kendirli, “Bu mübarek gecenin getirdiği esenlik ve selametin, Kırşehir’imizi, tüm yurdumuzu, aziz milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını, yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diliyorum.” dedi.

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ise yardımlaşma, paylaşmanın anlam bulduğu mübarek ramazan ayının son günlerine yaklaşarak, Kadir Gecesi’ne ulaştıklarını aktardı.

Türk toplumunun dayanışma ve beraberlik ruhu içinde tüm sıkıntılarını aşmaya çalıştığını vurgulayan İlhan, “Afet, salgın ve bunlar gibi yaşanılan olağanüstü dönemlerde vatandaşımız tek yürek olabilmektedir. Türk toplumunun, hoşgörü, dayanışma ve hakkaniyeti yüksek değerlere her daim sahip olacağına duyduğum inançla, tüm İslam dünyasının Kadir Gecesi’ni kutluyor ve hayırlar getirmesini diliyorum.” sözlerini kullandı.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu da mesajında, “Başta sağlık olmak üzere bütün insanlığa huzur ve barış getirmesi dileğimle… Kadir Geceniz Mübarek Olsun.” ifadelerine yer verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.