Yankı 40 Kırşehir Haber

KIRŞEHİR POMEM 23. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ

KIRŞEHİR POMEM 23. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ
478
08 Ağustos 2019 - 8:00

Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) 2019 Yılı 23. Dönem Mezuniyet Töreni düzenlendi.

Törene Vali İbrahim Akın, Milletvekillerimiz Mustafa Kendirli ile Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Kırşehir POMEM Müdürü Mehmet Gülser, daire müdürleri, mezun olmaya hak kazanan 431 polis memurunun aileleri ile Türk polis teşkilatı mensupları katıldı.

Törende konuşan Vali Akın, mezun olarak artık polis teşkilatımızın onurlu bir üyesi olan evlatlarımızın huzurumuzu, devletimizin bütünlüğünü, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışanlara asla fırsat vermeyeceklerini, elde edecekleri başarılarla milletimizin gurur kaynağı olacaklarına inandıklarını söyledi.

 

Polis adaylarının Ahi Evran, Yunus Emre, Şeyh Edebali ve Hacı Bektaş-ı Veli gibi önceliği insan olan alp-erenlerin yetiştiği bir kültür şehri olan Kırşehir’de okumanın ayrıcalığını hiçbir zaman unutmayacaklarından şüphe duymadıklarını belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Bildiğiniz üzere ülkemizde nüfusumuzun büyük bir kısmı kentlerde yaşamakta ve kent sorunları giderek daha karmaşık bir hale gelmektedir. Hızlı ve düzensiz kentleşme, artan nüfus, her geçen gün hayatımızda daha çok yer alan teknoloji, suç ve suçlu sayısının doğrudan ya da dolaylı olarak artmasına neden olmaktadır. Artan asayiş olaylarının önlenmesinin yanı sıra özellikle vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması noktasında Türk Polis Teşkilatımızın sorumluluğu daha da artmaktadır. Bu bilinçle polis teşkilatımız suç ve suçlularla mücadelede değişen şartlara göre  kendisini geliştirmekte,  modern araç ve teçhizatı ve deneyimli kadrosuyla milletimize hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Değerli Polis Arkadaşlarım, bugün sizler için hayatınızdaki önemli bir dönüm noktalarından biri. Zira sizler, belirli kriterler dâhilinde seçildiğiniz bu kurumda teorik ve pratiğe dayalı zorlu bir eğitim sürecinden geçerek mezun olmaya hak kazandınız. Hepinizi bu başarınızdan dolayı kutluyorum. Bugünden sonra ülkemizin her köşesinde hizmet verecek, üzerinizde taşıdığınız bu üniformanın hakkını vermek için gayret göstereceksiniz. Sizler görevinizi yaparken yeri geldiğinde devletin şefkatli eli olacak, yeri geldiğinde de birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara karşı kalkan olacaksınız.

 

Elbette sizler, kanunun emrettiği şartlar oluştuğu durumlarda zor kullanma yetkisine sahipsiniz. Ancak sizlerden hukukun üstünlüğüne ve demokratik değerlere bağlı kalarak görevinizi icra etmenizi bekliyoruz. Sizler doğruluğu, dürüstlüğü, özverili ve disiplinli çalışmayı elden bırakmadığınız, sorumluluklarınızı hakkıyla yerine getirdiğiniz sürece daima başarılı olacaksınız.

 

Sizler gibi yüreği vatan, millet ve insan sevgisiyle dolu genç nesiller olduğu müddetçe hiçbir güç huzurumuzu, birlik ve beraberliğimizi bozmaya cesaret edemeyecek, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit sonuçsuz kalacaktır.

 

Sevgili anne ve babalar, bugün burada eğitimini başarıyla tamamlayarak polislik mesleğine adım atan evlatlarınızın mezuniyet sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Bir anne ve baba olarak evlatlarınız için yaptığınız sayısız fedakârlığın ürününü şimdi alıyor olmak eminim sizler için tarifi mümkün olmayan bir mutluluktur. Onların bu başarısı bir yerde sizlerin, onların eğitimi için bütün imkânları seferber eden Polis Okulumuzun başarısıdır.

 

Bu duygularla, başarılı bir eğitim dönemini geride bırakarak ülkemizin farklı yerlerinde göreve başlayacak olan siz değerli polis kardeşlerimize meslek hayatınızda başarılar diliyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” dedi.

Katılımcılara okul ve eğitimler hakkında bilgiler veren Kırşehir POMEM Müdürü Mehmet Gülser de konuşmasında, “Bugün okulumuzdan mezun olan 431 öğrencimiz Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda vatan ve bayrak sevgisiyle yoğrularak Türk milletinin millî, manevî ve ahlakî değerlerini korumak için yetiştirildiler. Temel hedefimiz, halkımızın her zaman güvenle sığındığı bir şefkat kapısı olmayı, milletimizin huzuruna, birlik ve beraberliğine kast eden tüm saldırıları kahramanca önleyip; bir karış toprağı için canını seve seve feda etmekten kaçınmayan polisler yetiştirmeyi sağlamaktır. Bu şerefli mesleği seçerek çıktığınız bu kutlu yolda mezun olup göreve başladığınızda çok çalışıp devletimize ve milletimize hizmet etmek en önemli ilkeniz olacaktır. İnsan haklarına saygılı, hukukun üstünlüğüne inanan ve bu uğurda hizmet etmekten asla ödün vermeyeceksiniz. Güzel ülkemizin farklı coğrafyalarında bu kutsal görevi yerine getirirken dikkat etmeniz ve hatırlamanız gereken bazı değerler olduğunu asla unutmayın. Toplumda var olan dinamik ve yerleşik değerler toplumun bir arada birlik ve beraberlik içinde, huzur ve barış ortamında hayatın devam etmesini sağlar. Bu aziz milletin canı, malı ve namusu artık sizlere emanet. Kanunları siz işletecek, devleti siz yücelteceksiniz. Terör örgütleri de bilmelidir ki, nerede olursa olsunlar hiçbir güç sizi elimizden alamayacaktır. Kıymetli aileler, ne mutlu sizlere ki vatana can verebilecek kadar bağlılığı yüksek gençler yetiştirdiniz. Bugün onlardan gurur duyarak geleceğimizi onlara emanet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mezuniyet töreniyle yeni görev yerleri belli olacak polislerimize hayırlı olsun diyor, başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

2019 Yılı 23. Dönem birincisi Emrah Güzel’in yaş kütüğüne plaka çakması, dereceye giren öğrencilere Vali Akın ve diğer protokol tarafından diploma ve hediyelerinin verilmesi ile devam eden tören, polis adaylarının Yemin etmeleri ile sona erdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.