Yankı 40 Kırşehir Haber

KIRŞEHİR KOLEJİ’NDEN EKO-OKUL PROJESİNE DESTEK

KIRŞEHİR KOLEJİ’NDEN EKO-OKUL PROJESİNE DESTEK
833
07 Şubat 2020 - 9:46

Gelecek nesillere daha temiz ve daha yaşanılır bir dünya bırakmak için yürütülen Eko-Okul Projesine Kırşehir Koleji öğrencileri de dâhil oldu.
Eko-Okul Projesi kapsamında faaliyetler yürüten Kırşehir Koleji öğrencileri kamuoyunda çevre konusunda farkındalık oluşturmak adına yaptıkları faaliyetleri ilin yöneticileri ile paylaşıyor. Bu kapsamda Vali İbrahim Akın’ı ziyaret eden çevreci gençler faaliyetleri hakkında bilgiler sundular.
Öğretmenleri Volkan Aşçı ve Aşkın Melek Aşçı ile birlikte öğrencileri kabul eden Vali İbrahim Akın, daha temiz bir gelecek için öğrenciler tarafından yürütülen projelerin anlamlı olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ve tüm ülkemize yayılan “Sıfır Atık Projesinin” bir sonucu olan geri dönüşüm faaliyetlerinin önemine işaret eden Vali İbrahim Akın, “Öğrencilerimiz proje kapsamında okulda geri dönüşümle ilgili çalışmalar yapıyorlar. Atık kâğıt ve poşetleri toplayıp geri dönüşüme göndererek herkese örnek oluyorlar. Çöplerin temizlenmesi, fidan dikimi ve atık malzemelerin değerlendirilmesi gibi çeşitli etkinlikler düzenliyorlar. Yıllardır insan eliyle yapılan tahribatla doğanın dengesi bozuldu. Günümüzde bu tahribatın olumsuzluklarını hep birlikte yaşıyoruz. Yaşanan olumsuzlukları gidermek adına daha temiz bir dünya için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenledikleri bu güzel etkinliklerden dolayı öğrencileri ve öğretmenlerimizi kutluyorum.” dedi.
Kırşehir Koleji öğretmenleri başkanlığında yürütülen çevresel faaliyetlerin belli aralıklarla kamuoyunun bilgisine sunulacağı öğrenildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.