Yankı 40 Kırşehir Haber

KIRŞEHİR ESNAFI AHİ DUASI İLE İŞE BAŞLADI

KIRŞEHİR ESNAFI AHİ DUASI İLE İŞE BAŞLADI
1.250
02 Haziran 2020 - 10:06

Koronavirüs salgını nedeniyle iş yerlerini kapatan Kırşehir esnafı, 01 Haziran’da başlayan Yeni Normalleşme Dönemine Ahi Duası ile başladı.

Ahi Evran-ı Veli Hazretlerinin manevi huzurunda Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nce organize edilen Ahi Duasına Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz ve esnaflar katıldı. Öğle Namazı sonrasında yapılan duada esnafa bol ve hayırlı kazançlar dinlendi.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, burada yaptığı kısa açıklamada, Koronavirüs salgını nedeniyle esnaf ve tacirlerin işyerlerini kapatmak zorunda kaldıklarını ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de günlük yaşamı etkileyen önemli kısıtlamalar getirildiği söyledi.

Devletimizin aldığı önlemler sayesinde salgının hız kestiğini ve 01 Haziran itibariyle Yeni Normalleşme Dönemine geçildiğini belirten KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk; “Yeni bir dönemin başlangıcı olan bu önemli günde esnaflarımızın piri Ahi Evran-ı Veli Hazretlerinin manevi huzurunda bir ahilik geleneği olan Ahi Dua ile ticaretimizi başlatıyoruz. Devletimizin belirlediği hijyen kurallarına uyarak müşterilerimizi karşılayacağız. Allah bizleri böyle musibetlerden korusun. Esnaflarımıza hayırlı ve bol kazançlar diliyorum.” dedi.

Bilindiği gibi, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün yazısında belirtildiği üzere; gelinen aşamada virüsün yayılma ve bulaşma hızının azalması, vaka artış hızının düşüşe geçmesi yönünde kaydedilen olumlu gelişmeler doğrultusunda kontrollü normalleşme sürecine geçilmiş, Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda getirilen kısıtlamaların bazılarının kaldırılması hususları değerlendirilmiş ve bu kapsamda bazı kararlar alınmıştı.

Bu alınan kararlar doğrultusunda, daha önce kapatılan işyerleri gerekli tedbirler alınarak 01 Haziran tarihinde tekrar açılmaya başlamıştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.