Yankı 40 Kırşehir Haber

KIRŞEHİR AHİLİK HAFTASINA HAZIR

KIRŞEHİR AHİLİK HAFTASINA HAZIR
4.925
10 Eylül 2020 - 16:47

Ahilik Teşkilatının kurucusu Ahi Evran-ı Veli’yi anmak ve onun felsefesini yaşatmak amacıyla Kırşehir merkez olmak üzere ülkemiz genelinde kutlanan Ahilik Haftası 14-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Akın, bu sene Ahilik etkinliklerinin Koronavirüs salgını nedeniyle kısaltılmış olarak kutlanacağını bildirdi.

Her yıl Ticaret Bakanlığı bünyesinde oluşturulan komitenin kararları doğrultusunda çeşitli etkinlikler düzenlendiğini belirten Vali İbrahim Akın; “Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınına karşı toplum sağlığını korumak amacıyla bu seneki Ahilik Haftası Programında önemli ölçüde kısıtlamalar yapıldı. Ahilik Haftası, 14 Eylül Pazartesi günü saat 09.00 itibariyle Kaleden Top Atışı, Atatürk Anıtına Çelenk Sunulması ve Ahi Evran-ı Veli Türbesinin ziyaret edilmesi ile başlayacak. Daha sonra Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde hazırlanan sergiler ve Ahilik Haftasının Açılış Programını yapacağız. Çeşitli sportif faaliyetlerin yanı sıra bazı ilçelerimizde ve il merkezinde Kooperatifçilik Panelleri ile Uzun Çarşı’da Şed Kuşatma Töreni gerçekleştirilecek.” dedi.

KOP Bölgesine dahil illerdeki üniversite rektörlerinin katılımıyla “Unikop Rektörler Buluşmasının” da Kırşehir’de yapılacağını dile getiren Vali İbrahim Akın, Resmi Kutlama Törenin de 18 Eylül Cuma günü gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.