Yankı 40 Kırşehir Haber

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ 2020 YILI MEZUNLARINI

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ 2020 YILI MEZUNLARINI
3.972
27 Temmuz 2020 - 9:50

Koronavirüs pandemisi nedeniyle 2019-2020 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, sanal ortamda yapıldı. Her zaman ilkleri gerçekleştiren ve her alanda farklılıklar oluşturan üniversitemiz fiziki mezuniyet töreninin aynısını online olarak hazırladı.

Üniversitemizin sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanan mezuniyet töreni; mezunlar, aileleri, öğretim elemanları ile üniversite personeli tarafından izlendi.

Üniversite Birinciliğini Paylaşan Öğrenciler onur listesinde yerlerini aldı. Üniversite Senatosu tarafından alınan kararla eğitim gören her öğrenci Ahilik Kültürü ve Medeniyeti dersi almaya başladı. Bununla birlikte mezun olan öğrencilerde mesleklerine sadık kalacaklarına ve sorumluluklarının farkında bireyler olarak mesleklerini en iyi şekilde yerine getireceklerine dair Ahilik Yemini etti.

2019-2020 Eğitim-Öğretim Dönemi Online Mezuniyet Töreninde bir konuşma yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya pandemi nedeniyle fiziki bir tören gerçekleştiremediklerini ve pandemi sonrası üniversitemizde yapılacak ilk mezuniyet törenine 2020 mezunlarının davetli olduğunu söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.