Yankı 40 Kırşehir Haber

KILIÇDAROĞLU’NA YAPILAN SALDIRIYA TEPKİ

KILIÇDAROĞLU’NA YAPILAN SALDIRIYA TEPKİ
392
22 Nisan 2019 - 18:37

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Cuma günü Ankara Çubuk ilçesinde Şehit Sözleşmeli Piyade Er Yener Kırıkcı’nın cenaze töreninde yapılan saldırı Cacabey Medanında protesto edildi.

Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı tüm Türkiye’de tepkilere neden olurken, CHP Kırşehir İl Başkanlığı da saldırıyı Cacabey Meydanında okunan bildiri ile kınadı.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile bazı sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ile partililerin katıldığı toplantıda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınayan İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Çakmak, açıklamasında; “Ülkemizin başkentinde, hepimizin Şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir saldırı ve provokasyon değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine iç huzuruna karşı yapılmıştır. Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Mutlaka cezalandırılmalıdır,” şeklinde konuştu.

Çeşitli sloganlar atarak saldırıyı kınayan grup daha sonra sessizce dağıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.