Yankı 40 Kırşehir Haber

KESOB BAŞKANI ÖZTÜRK: KREDİ FAİZLERİ % 4.5’E DÜŞTÜ

KESOB BAŞKANI ÖZTÜRK: KREDİ FAİZLERİ % 4.5’E DÜŞTÜ
1.219
09 Ocak 2020 - 9:45

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, devletimizin yeni bir düzenleme yaparak esnaf kredisi faiz oranını % 6’dan % 4.5’e indirdiğini açıkladı.

Açıklamasında, esnaf ve sanatkârların Cumhuriyet tarihinde ilk defa bu kadar düşük seviyede faiz oranı ile kredi kullanacaklarını belirten Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk; “Son iki ay içerinde esnafımıza verilen kredi faiz oranında art arda düzenleme yapıldı. Önce % 6’ya indirilen esnaf kredisi faiz oranı şimdi de % 4,5 seviyesine düşürüldü. Ekonomik ve döviz kurundaki dalgalanmalardan dolayı 2019 yılı ortalarında faizler % 8’e kadar yükseldi. Hükümetin müdahaleleriyle önce % 6’ya şimdi de hiç beklemediğimiz bir anda yüzde 4,5’e düşürüldü. Bundan önce % 6 faiz oranı ile kredi kullanan esnaf ve sanatkârlarımız artık % 4,5 faiz oranı ile yeni kredi kullanacaklardır.” dedi.

% 6’dan % 4,5’e indirilen oranla kredi temin edilmesinin esnaflar için “Cansuyu” olacağını belirten KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, “% 4,5 faiz oranı ile vermiş olduğumuz krediler amacında kullanılır ve zamanında ödenirse, bugünkü faiz sistemi içerisinde esnafımıza “Cansuyu” olabilecek niteliktedir. Yeter ki esnaflarımız aldığı krediyi amacına uygun olarak kullansın ve zamanında ödesin. Eğer böyle kullanmaz zamanında ödemezse sıfır faizle kredi verseniz geri ödemede yine sıkıntı çekecektir.” şeklinde konuştu.

Piyasalardaki dalgalanmalar nedeniyle esnafın zor bir süreçten geçmekte olduğunu ifade Başkan Öztürk; “Hiç beklemediğimiz bir anda yapılan bu faiz indiriminden çok memnun olduklarını belirterek, kredi faiz oranlarının düşürülmesinde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Ticaret Bakanımıza, TESK Genel Başkanımıza ve tüm yetkililere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.