Yankı 40 Kırşehir Haber

KENDİRLİ’DEN KIRŞEHİR’E YENİ HASTANE MÜJDESİ

KENDİRLİ’DEN KIRŞEHİR’E YENİ HASTANE MÜJDESİ
1.969
09 Mayıs 2020 - 12:24

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Kırşehir’e 400 yataklı yeni hastane yapılacağını açıkladı.

Ülkemizi her alanda olduğu gibi sağlık alanında da çağ atlatan yatırımlarla tanıştırdıklarını belirten AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, yabancı ülkelerin vatandaşları için tıbbı malzeme dahi temin edemediği dönemlerde Türkiye’nin modern hastaneler yaptığını ifade etti.

Asıl amaçlarının vatandaşa hizmet olduğunu ve bu yönde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Kendirli, “Yabancı ülkelerin vatandaşları için maske, eldiven gibi en gerekli tıbbı malzemeleri bile temin edemediği bir dönemde, Türkiye modern hastaneler yapmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı, Kırşehir’e 400 yataklı yeni hastane yapılması onayını verdi. Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinin, üçüncü basamak hastane statüsüne geçmesi, yeni hizmet alanları ve bölümleri oluşturulması sebebiyle yetersiz kalması üzerine daha önce 150 yataklı ek bina yapımı konusunda alınan kararın, hizmetin bütünleşik ve daha iyi yürütülmesi için, revize edildi 400 yataklı modern hastane yapılması konusunda yeni bir karar alındı. Hastane, yatırım programına en kısa sürede alınacak.” diye konuştu.

Yapılacak yeni hastanenin üçüncü basamak modern hastane statüsünde olacağını belirten Milletvekili Kendirli, sözlerine şöyle devam etti: “Hastanelerimizin zaten yatak kapasitesi sorunu yoktu, yatak kapasitesinden ziyade üçüncü basamak hastaneye dönüşüm sonrası yeni hizmet alanlarının karşılanamadığı, üçüncü basamak hastane ruhuna uygun modern binaya ihtiyaç duyuldu. Koronavirüs salgınıyla mücadelede hastanelerin ve sağlık hizmetlerinin değeri bir kez daha anlaşıldı. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ şiarıyla 18 yıldır hizmete devam eden AK Parti, vatandaşının refahını yükseltmek, insanının aldığı her nefesin kalitesini artırmak için gecesini gündüzüne katarak çalışmaya devam ediyor. Türkiye’de kendi halkına, kültürüne, insanının yaşantısına uzak kesimlerin her fırsatta batı hayranlıklarını dile getiriyor. AK Parti’nin 18 yıllık iktidarında yaptığı yatırımlarla Türkiye artık sadece kendi vatandaşına değil diğer dünya ülkelerindeki insanlara da yardım elini uzatarak temel sağlık ihtiyaçlarını karşılayan bir ülke olmuştur.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.