Yankı 40 Kırşehir Haber

KASITLI HABERLERE İTİBAR ETMEYİN

KASITLI HABERLERE İTİBAR ETMEYİN
1.622
16 Nisan 2020 - 16:47

Kırşehir Valiliğince yapılan basın açıklamasında, yapımı devam eden cezaevi inşaatı çalışanlarıyla ilgili alınan karantina kararın bazı basın kuruluşlarınca çarpıtıldığı belirtildi.
Valilikçe yapılan açıklamada; “Bazı basın yayın organlarında, ilimizde yapımı devam eden cezaevi inşaatı şantiyesindeki çalışanlarla ilgili alınan gözetim kararı hakkında asılsız haberler yer almaktadır. Bu itibarla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.
İlimiz merkezinde yapımı devam eden cezaevi inşaatında çalışan ve aynı yerdeki şantiyede barınan bazı çalışanların rahatsızlanmaları üzerine yapılan kontrollerde koronavirüs (Covid-19) test sonuçları negatif çıkmasına rağmen bulguların bu hastalıkla uyuşması nedeniyle ilgili şahıslar hastanede gözetim altına alınmış ve çalışanların sağlığının riske edilmemesi amacıyla İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla işyerinde karantina süreci başlatılmıştır. Çalışanların bir kısmı mevcut barınma yerlerinde gözlem altında kalmışlar, diğer çalışanlar ise Valiliğimizce tahsis edilen bir okulumuzun yurduna yerleştirilmişlerdir.” ifadelerine yer verildi.
İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca alınan bu kararın, vatandaşların sağlığının korunması ve hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla alındığı belirtilen açıklamada, kasıtlı olarak yapılan haberler gerçeği yansıtmadığına vurgu yapıldı.
Kırşehir Ceza Evi inşaatında çalışan işçilerden bazılarının Coronavirüs belirtisi taşımaları üzerine, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu inşaatın şantiyesinde tedbir amaçlı karantina başlatmış, işçilerin bir kısmı şantiyede kalmaya devam ederken bir kısmı ise yurtlara yerleştirilmişti. Karantinaya karşı çıkan işçilerin beyanlarını esas olan sol gruba hitap eden bazı basın kuruluşları olayı farklı yönlere taşıyan haberler yapmıştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.