Yankı 40 Kırşehir Haber

KARDEŞ ŞEHİR REMSCHEİD HEYETİ VALİ AKIN’I ZİYARET ETTİ

KARDEŞ ŞEHİR REMSCHEİD HEYETİ VALİ AKIN’I ZİYARET ETTİ
538
24 Nisan 2019 - 14:08

Kardeş Şehir Protokolü kapsamında ilimize gelen Kırşehir Remcsheid Dostluk Derneği Başkanı Hartmut Demski, beraberindeki Alman öğrencilerle birlikte Vali İbrahim Akın’ı ziyaret ettiler.
Ziyaret sırasında konuşan Vali Akın, bu tür ziyaretlerin iki toplumun birbirlerinin kültürlerini, geleneklerini, göreneklerini tanıma adına önemli olduğunu söyledi.
Kardeş Şehir Protokolünün Türk ve Alman halkı arasındaki dostluğu pekiştirmeye önemli katkı sağladığını belirten Vali Akın, “2015 yılında Kırşehir ile Remscheid arasında imzalanan Kardeş Şehir Protokolü, iki şehir arasındaki yakın dostluk ilişkilerini iki şehrin halklarının yararına geliştirmeyi amaçlar. Bu ilişkiler çerçevesinde gerçekleştirilen karşılıklı buluşmalar ve öğrenci değişimi programı kapsamında ilimize gelen yabancı misafirlerimizi ilimizde görmekten memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyorum. Bilindiği gibi, Remscheid kentinde çok sayıda vatandaşımız yaşamakta, bu şehre işçi olarak giden vatandaşlarımızın çocuklarının büyük çoğunluğu bugün işveren olarak yönetici olarak şehrin gelişmesine ve ekonomisine katkı sunmaktadır. Alman dostlarımız ve Türk vatandaşlarımız birlikte yaşıyor, aynı havayı teneffüs ediyorlar. Bir arada yaşayan insanların birbirlerinin ülkelerini ve kültürlerini tanımaları da son derece önemlidir. Bu vesileyle, kendilerini ülkemizde, ilimizde tekrar görmek, misafir etmek istediğimizi belirtiyorum. Remscheid Ana Kent Belediye Başkanı Burkhard MastWeisz ve Remscheid’de yaşayan tüm vatandaşlarımıza da selamlarımızı gönderiyoruz.” dedi.
Kırşehir Remcsheid Dostluk Derneği Başkanı Hartmut Demski de yaptığı konuşmada, “Sayın Valimize, Belediye Başkanına ve tüm Kırşehir halkına bizlere göstermiş olduğu sıcak ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Sıcakkanlı ve misafirperver insanların memleketi olan Kırşehir’de bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bulduğumuz ilk fırsatta en yakın zamanda Kırşehir’e yeniden gelmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.
Ziyaret, Vali Akın ve misafirler arasında yapılan sohbet ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.