Yankı 40 Kırşehir Haber

KARANTİNAYA GERİ DÖNÜLDÜ

KARANTİNAYA GERİ DÖNÜLDÜ
5.546
15 Eylül 2020 - 14:12

Koronavirüsle mücadele kapsamında sık başvurulan uygulamalardan birisi olan karantina sürecine geri dönüldü. Kırşehir merkez Kuşdilli Mahallesinde bir binada karantina süreci başlatıldı.

Yapılan tüm uyarıların hiçe sayılması sonucu yükselmeye başlayan Koronavirüs vakası nedeniyle Kırşehir Valiliğince Kuşdilli Mahallesinde bir binada karantina kararı alındı.

Valilikten yapılan açıklamada; “14 Eylül 2020 tarihinde toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan değerlendirme neticesinde, Kuşdilli Mahallesindeki bir apartmanda ikamet eden bazı vatandaşlarımızın yapılan kontrollerinde Koronavirüs (Covid-19) vakasına rastlanılması ve bunların temaslılarının fazla olması nedeniyle salgının yayılmasının önlenmesi ve kamu sağlığının korunması amacıyla karantina tedbiri uygulanması kararlaştırılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Haziran ayı itibariyle başlayan kontrollü sosyal hayat döneminden bu yana ilk defa bir binaya karantina uygulanması kararı verildi. Alınan bu karar, salgının hızla yayıldığının işareti olarak değerlendiriliyor. Yetkililer, alınan kurallara mutlaka uyulması gerektiğini belirterek aksi halde daha sert kısıtlamaların kapıda olduğuna işaret ediyorlar.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.