Yankı 40 Kırşehir Haber

KARANTİNADAKİ VATANDAŞLARDAN 19 MAYIS COŞKUSU

KARANTİNADAKİ VATANDAŞLARDAN 19 MAYIS COŞKUSU
1.297
20 Mayıs 2020 - 12:43

Maldivler’den getirilerek Kırşehir’de karantina altına alınan 209 vatandaşımız, karantina sürelerinin dolmasını ve 19 Mayıs coşkusunu bir arada yaşadı.

Maldivler’den getirilerek Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kırşehir’deki yurtta karantinaya alınan 209 vatandaşımız, 14 günlük karantina sürelerinin bittiği 19 Mayıs günü çifte sevinç yaşadı. 19 Mayıs akşamı saat 19.19’da kaldıkları yurdun pencerelerinde ellerinde Türk bayrakları ile İstiklal Marşımızı okuyan vatandaşlarımız bugün de memleketlerine gönderildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Fatma Bacı Kız Öğrenci Yurdu’nda 14 gün karantina altında tutulan 209 vatandaşımızın çıkış işlemleri bugün yapıldı. İl Sağlık Müdürlüğü görevlilerince kontrolden geçirilen vatandaşlar, otobüslere bindirilerek polis ekiplerinin gözetiminde evlerine uğurlandı. Vatandaşlardan bazıları ise aileleriyle birlikte özel araçlarla ilimizden ayrıldı.

Vatandaşlar, yurttan ayrılırken “Devletimizden Allah razı olsun. Her şey için teşekkür ederiz.” şeklinde duygularını dile getirdiler.

14 gün önce karantina için Kırşehir’e gelen 209 kişinin ihtiyaçları Kırşehir Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı tarafından karşılanmıştı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde görevli psikolog ve sosyologlar da gözetim altına alınan vatandaşlara destek sağlamış, vatandaşların ücretsiz internet hizmeti dahil her türlü ihtiyaçları devletimiz tarafından karşılanmıştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.