Yankı 40 Kırşehir Haber

KARACAKURTLARIN TİYATROSUNA YOĞUN İLGİ

KARACAKURTLARIN TİYATROSUNA YOĞUN İLGİ
1.705
15 Ocak 2020 - 10:16

Karacakurt Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nce düzenlenen “Zafere Götüren Analar” isimli tiyatro yoğun ilgi gördü.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde sahnelenen “Zafere Götüren Analar” isimli tiyatro Eskişehir Anadolu Bacıları Topluluğu tarafından sahnelendi. Kırşehir Belediyesinin desteğiyle Karacakurt Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince düzenlenen ve Türk kadınlarının kahramanlıklarının anlatıldığı tiyatro oyunu, bitiminde katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

Tiyatroyu düzenleyen Karacakurt Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Serdar Güneş yaptığı açıklamada, “Geçmişimizden bugüne millet olarak hayatımızın içinde kadınlarımızın her zaman ayrı bir yeri olmuştur. Tarihin her döneminde aile ve devlet yönetiminde söz sahibi olan Türk kadını, Kurtuluş Savaşında cephelerde mücadele etmiş, bugün de evlatlarını bu vatana şehit veren kahramanlar olmuşlardır. Karacakurt Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak düzenlediğimiz etkinlikler içerisinde kadınlarımıza verdiğimiz değeri ifade etmek amacıyla bu tiyatronun sahnelenmesini sağladık. Tiyatroyu sahneleyen Eskişehir Anadolu Bacıları Topluluğuna ve bizlere katkı sunan Kırşehir Belediye Başkanlığımıza teşekkür ediyorum. Dernek olarak böyle güzel etkinliklere devam edeceğiz,” dedi.

“Zafere Götüren Analar” isimli tiyatronun yönetmeni Hafize Erdoğan, “ Eskişehir Anadolu Bacıları Topluluğu olarak sahneledikleri oyuna gösterilen ilgiden dolayı Kırşehirlilere teşekkür etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.