Yankı 40 Kırşehir Haber

KAMPANYA İÇİN DİJİTAL İMZA BEKLENİYOR

KAMPANYA İÇİN DİJİTAL İMZA BEKLENİYOR
22.530
02 Kasım 2020 - 11:52

Ülkemizde gıda kayıpları ve israfının önlenmesi amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığınca başlatılan “Gıdanı Koru, Sofrana Sahip Çık” kampanyası destek bekliyor.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile paralel olarak Tarım ve Orman Bakanlığınca “Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık Kampanyası” başlatılmıştır. Eylem Planı kapsamında oluşturulan www.sofranasahipcik.com adresinde halkımızın gıda kayıp ve israfı ile mücadele edeceği ve bireysel olarak söz vereceği bir dijital imza kampanyası tüm Kırşehirlilerden destek beklemektedir.

Ayrıca, bu kampanyaya katılan vatandaşlarımız adına sertifika düzenlenerek 5 adet fidan dikilecektir. Tüm halkımızın bu anlamlı kampanyaya katılmaları beklenmektedir.

Konu ile ilgili yaptığı açıklamada, vatandaşlarımızdan “Gıdanı Koru” web sayfasını ziyaret etmelerini isteyen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, “Sayfayı ziyaret ederek hem kampanyaya ilişkin yürütülen çalışmalar hakkında bilgi sahibi olun hem de gıda kayıp ve israfını azaltmak için üzerinize düşeni yapmaya Söz verin.” ifadelerine yer verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.