Yankı 40 Kırşehir Haber

İYİ PARTİ ‘’BUGÜN YAŞANILAN TARTIŞMALARI RAFA KALDIRACAĞIZ’’

İYİ PARTİ ‘’BUGÜN YAŞANILAN TARTIŞMALARI RAFA KALDIRACAĞIZ’’
476
10 Ekim 2019 - 17:03

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun, “Bugün, farklılıklarımız ve iç siyasette yaşadığımız tüm tartışmaları rafa kaldıracağız gündür.”

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Prof.Dr.Metin Ergun, Kırşehir İyi Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ergun,” Bugün, farklılıklarımız ve iç siyasette yaşadığımız tüm tartışmaları rafa kaldıracağız gündür” dedi.

Türkiye’nin güvenli bölge oluşturmak amacıyla Fırat’ın doğusuna yönelik düzenlediği Barış Pınarı Harekatıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun,Türk Silahlı Kuvvetlerimiz dün itibariyle  Suriye’nin kuzeyinde terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harakatı’nın başlatmış bulunmaktadır. Bugün, farklılıklarımız ve iç siyasette yaşadığımız tüm tartışmaları rafa kaldıracağız gündür. Türk Ordusu cephede yerini aldığı anda, tek siyasi Partimiz “Al Bayrağın Partisi”dir.  Mehmetçiklerimizin ,Fırat’ın doğusuna girip, terör koridorunu yaracakları hususunda şüphemiz yoktur. Türk Milleti ve ordusu, nice kahramanlık destanlarını yazmıştır, yazmaya da devam edecektir. Bu askeri harekat, her ne kadar terörizmle mücadele kapsamında yürütülüyor olsa da ,Suriye’nin toprak bütünlüğüne ve siyasi birliğine aykırı sonuçlar doğurmamalıdır. Bu yüzden de Türkiye Cumhuriyeti’nin, diplomatik yöntemleri de kullanarak mücadeleyi sürdürmesi gerektiği düşüncesindeyiz” diye konuştu.

Kırşehir’de ziyaretinin amacının erken seçimle alakalı olmadığını ifade eden Ergun,” Ziyaretimizin amacı erken seçimle alakalı söz konusu değil. İYİ Parti olarak mümkünse bütün milletvekillerini almak istiyoruz. Yapılacak ilk genel seçimde Kırşehir’de en az 1 tane milletvekili olacak. Bundan da eminiz. İYİ Parti , artık iktidara doğru yavaş yavaş ilerlediği kanatindeyiz.İYİ Parti ittifak yaptığı partilerinde iktidar olduğu tüm mahalli idarelerde İYİ Belediyecilik anlayışıyla Sayın Meral Akşener’in liderliğinde “israf anlayışından insaf anlayışına”” geçişi sağlamak için icraatçı, takipçi ve denetleyici bir yaklaşımla kaynakları gerçek sahibi olan halka tahsisi için çalışacaktır”ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Prof.Dr.Metin Ergun, İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı ve yönetimiyle birlikte Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu ziyaret etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.