Yankı 40 Kırşehir Haber

İLİMİZE EKSİK OLAN BRANŞLARDA 5 UZMAN HEKİM ATANACAK

İLİMİZE EKSİK OLAN BRANŞLARDA 5 UZMAN HEKİM ATANACAK
381
22 Şubat 2019 - 17:14

T.C. Sağlık Bakanlığı 85. Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurasında İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet veren Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 4 ve Kaman Devlet Hastanesi’ne 1 olmak üzere toplam 5 uzman hekim kadrosu ihdas edildi.
İl Sağlık Müdürlüğümüzün girişimleri ile Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanemize 1 adet Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Uzmanı, 1 adet Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, 1 adet Kardiyoloji Uzmanı, 1 adet Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı, Kaman Devlet Hastanesi’ne 1 adet İç Hastalıkları Uzmanı ataması gerçekleşmiştir.
Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Suat TÜRKOĞLU yapmış olduğu açıklamada;
“İlimizde eksikliği hissedilen branşlarda toplam 5 Uzman hekim kazandırmanın sevincini yaşıyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü olarak tüm bağlık sağlık tesislerimizin hekim eksikliklerini hızla gidermek ve hasta memnuniyetini artırmak için elimizden gelen tüm gayreti göstermekteyiz.
İlimizde sağlık alanında daha iyi, daha kaliteli hizmet sunma noktasında çalışmalarımız ve girişimlerimiz devam etmektedir. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ederim. En kısa sürede sağlık tesislerimizde göreve başlayacak olan hekimlerimize yeni görevlerinde başarılar diliyorum.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.