Yankı 40 Kırşehir Haber

İLİMİZ TARIM VE HAYVANCILIK DURUMU DEĞERLENDİRİLDİ

İLİMİZ TARIM VE HAYVANCILIK DURUMU DEĞERLENDİRİLDİ
913
22 Şubat 2020 - 11:45

Kırşehir’deki tarım ve hayvancılığın mevcut durumunun değerlendirildiği ve sektörün geliştirilmesi amacıyla düzenlenen çalışmaların ele alınıp gözden geçirildiği Tarım Değerlendirme Toplantısı, Vali İbrahim Akın başkanlığında Valilikte yapıldı.

KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, kaymakamlar, il ve ilçe Tarım ve Orman Müdürleri ile ilgili kurum amirlerinin katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, ilimizde vatandaşlarımızın büyük kısmının geçimini tarım ve hayvancılıktan sağladığını, bu nedenle tarımsal üretime ve yeni projelere önem verdiklerini söyledi.

Kırşehir’de hazırlanan projelerle çiftçimizin gelir düzeyinin arttırılmasını hedeflediklerini belirten Vali İbrahim Akın; “Kırşehir, önemli ölçüde hububat üretiminin yapıldığı, bunu yanı sıra hayvancılığın da geliştiği illerimizden birisidir. İlimizde tarımsal arazilerimizin verimli kullanılması ve daha fazla alanın sulamaya açılması konusunda çalışmalar yürütülüyor. Özellikle Yamula Barajı Seyfe Sulama Projesinin hayata geçmesi tarımsal üretimin artmasında etkili olacaktır” dedi.

İlimizin sahip olduğu zengin jeotermal kaynakları en iyi şekilde kullanarak termal seracılığın gelişmesi yolunda da önemli adımlar atıldığı dile getiren Vali Akın, “Ceviz ve meyve yetiştiriciliği ile bağcılık alanlarında yapılan üretimleri de destekliyoruz. Tarım teşkilatımızın yanı sıra KOP İdaresi gibi sektörü destekleyen kurumlarımızın projelerini bu toplantıda hep birlikte değerlendireceğiz.” şeklinde konuştu.

KOP İdaresi yöneticileri ile İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin’in birer sunum yaptığı toplantı, yapılan değerlendirme ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.