Yankı 40 Kırşehir Haber

İL PROTOKOLÜNDEN ANNELER GÜNÜ MESAJI

İL PROTOKOLÜNDEN ANNELER GÜNÜ MESAJI
1.767
09 Mayıs 2020 - 19:07

Kırşehir protokolü, Anneler Günü nedeniyle birer mesaj yayınladılar.

Anneler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, annelerimizin bizleri sevgi ve şefkatle besleyip büyüten, her türlü tehlikeye karşı koruyup kollayan, güzel erdemlerle donatarak hayata hazırlayan, üzüntümüzde ve sevincimizde hep başucumuzda olan en değerli varlıklarımız olduğunu söyledi.

Hayata daha güçlü ve emin adımlarla başlamamızı annelerimize borçlu olduğumuzu belirten Vali Akın, “Zira anne sevgisi ve terbiyesi alan bir çocuk tüm kötülüklerden uzak durduğu gibi çevresiyle daha sağlıklı bir iletişim kurabilmekte ve mutlu bir hayat sürmektedir. Ülke olarak ailesine, milletine ve vatanına bağlı genç nesiller yetiştirmek ancak bilgili, güçlü ve mutlu annelerin varlığı ile mümkündür. Aileyi ayakta tutan ve evladının geleceği için her türlü sıkıntıya göğüs geren annelerimize ve geleceğin anneleri olacak kızlarımızın eğitimine gereken önemi göstermek en temel görevimizdir. Nitekim kızlarımızın okuyup meslek sahibi olması, çalışan, üreten ve emek veren birer anne olarak hayatın içinde yer alması bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Kutsal dinimizce de yüce bir değer olarak kabul edilen annelerimize sadece senenin bir gününde değil her zaman sevgi ve hürmetle yaklaşmak, onların değerini kaybetmeden bilmek, gönüllerini hoş tutmak ve ihtiyaçlarını karşılamak hayırlı bir evlat olmanın gereğidir. Bu duygularla sabrın, merhametin, fedakârlığın, karşılıksız sevginin kısacası hayata dair tüm eşsiz ve yüce duyguların timsali olan değerli annelerimizin “Anneler Günü”nü içtenlikle kutluyor, sevdikleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmelerini diliyorum.” dedi.

Kırşehir Ak Parti Milletvekili Mustafa Kendirli de mesajında, “Anne aile hayatının birleştirici unsuru, şefkat ve merhametin dünyadaki yegâne yansımasıdır. Anne hayatın kaynağı, rahmetin ve merhamet timsali, şefkatin, zarafetin sembolüdür. Anne koruyan, kollayan, kol kanat geren, varlıkları ile güç kattıkları evlatları için her zaman sığınabilecek sıcak bir kucaktır. Anne gelenek ve değerlerimizin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir.
Bizler, cenneti annelerin ayakları altında olduğuna inanan, anneleri baş tacı kabul eden, ‘ana gibi yar olmaz’ diyen, anneye hürmeti esas alan, anneliği dünyanın en müstesna mertebesi olarak gören inancın, kültürün ve geleneğin temsilcileriyiz.Bu duygu ve düşüncelerle bütün annelerimizin ellerinden öpüyor Bizlere can katan, fedakârlık ve karşılıksız sevginin anlamı, ilk duacımız, hayat yolculuğumuzun ilk öğretmenleri tüm annelerimizin Anneler Günü kutluyorum.” sözlerine yer verdi.

CHP Milletvekili Metin İlhan ise mesajında, “Karşılıksız özverinin, fedakarlığın, merhametin ve sonsuz sevginin sembolü kıymetli annelerimiz, yalnızca yılın bir günü değil her gün baş tacı edilse azdır. Hayata ve topluma faydalı, doğru, dürüst ve ahlaklı bireylerin yetiştirilip kazandırılması için emek ve çaba harcayan annelerin değerleri ölçülemez. Annelik kutsaldır. Kuşaktan kuşağa aktarılan toplumsal değerler ve normlar çerçevesinde doğru yolda ilerleyen, vicdan ve merhamet sahibi bireylerin yetişmesinde annelerin önemli bir rolü vardır. Her daim güvenilir, en huzurlu limanlarımız olan, hiçbir zaman hakları ödenemeyecek olan ve bizlerin yetişmesinde katkılarını esirgemeyen tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, annelerin sevgi dolu yürekleriyle sağduyulu, bilgece tavır ve yaklaşımlarıyla her zaman çocuklarına yol gösterdiğini ifade etti. Annelerin bitmez, tükenmez bir sevginin, hoşgörünün, özverinin kaynağı olduğunu belirten Ekicioğlu, hayatı anlamak, öğrenmek ve insan onuruna yakışan bir hayat sürdürebilmek için en temel ve en sağlam bilgilerin annelerden alındığını vurguladı.

Karşılıksız sevgileri, şefkatleri ve sonsuz özverileri ile annelerin baş tacı olduğunu belirten Ekicioğlu, şunları kaydetti: “Koşulsuz sevgi ve sorumluluklarının karşılığında annelerimiz hatırlanmayı, değer görmeyi, saygıyı ve takdiri herkesten daha çok hak etmektedir. Bizlerde ödenmez hakları bulunan, sevgi, fedakarlık ve sabırlarını başka hiçbir değerle ölçemeyeceğimiz annelerimiz her zaman baş tacımızdır. ‘Analar insandır, biz insanoğlu.’ diyen Neşet Ertaş’ın sözlerindeki bilinç ve duygularla haklarını asla ödeyemeyeceğimiz, üzerimizdeki gerçek hak sahibi annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, bütün annelerimize saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.