Yankı 40 Kırşehir Haber

HOCALI KATLİAMI KARA BİR LEKEDİR

HOCALI KATLİAMI KARA BİR LEKEDİR
1.390
26 Şubat 2020 - 10:44

Ermeni Çeteciler tarafından 26 Şubat 1992 tarihinde gerçekleştirilen Hocalı Katliamının 28. Yılında Türk Ocakları Kırşehir Şubesi’nce kınama mesajı yayınlandı.

Dünyanın gözü önünde ermeni çeteciler tarafından gerçekleştirilen Hocalı Katliamının Birleşmiş Milletlerin Soykırım Sözleşmesinde yer alan maddelere göre bir soykırım olduğunu belirten Türk Ocakları Kırşehir Şube Başkanı Süleyman DOĞAN, “Uluslararası hukuku hiçe sayan Ermeniler,  Azerbaycan topraklarını işgal etmekle kalmamış dünyanın şahit olduğu en korkunç şekilde sivilleri de katletmiştir. Resmi kayıtlara göre 83’ü çocuk, 106’sı kadın, 70’i  yaşlı olmak üzere toplam 613 soydaşımız hunharca katledilmiştir.” dedi.

Soydaşlarımızın sırf Türk oldukları için canavarca hislerle katledildiğini dile getiren Türk Ocakları Kırşehir Şubesi Başkanı Süleyman Doğan; “Soydaşlarımızın acısı yüreklerimizdeki canlılığını korumaktadır. Aklın ve vicdanın asla kabul edemeyeceği bir vahşetin kurbanı olan mazlumların feryatlarını duymamak, yaşadıkları zulmü hatırlamamak ancak insanlıktan nasipsizlerin payesidir. Hocalı dünyanın tarihinde kara bir leke olarak yazılmıştır. Bu vahşetin sorumluları bu dünyada olmasa da ilahi huzurda muhakkak hak ettikleri cezaya çarptırılacaklardır. Aziz şehitlerimizin hatıraları ebediyen hayırla yâd edilirken, zalimler ise dünya durdukça lanetle anılacaklardır. Türk milleti bu hadisenin üzerini örtmeye çalışanlara asla fırsat vermeyecek ve konu sürekli olarak gündemde tutulacaktır. Azerbaycanlı soydaşlarımızın maruz kaldığı bu soykırım; Türk Ocakları’nın imkânlar kullanılarak kamuoyuyla paylaşılacaktır,” şeklinde konuştu.

Sözlerine Türk Ocakları olarak Hocalı’da şahadet şerbetini içen soydaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabırlar dileyen Başkan Süleyman Doğan sözlerini şöyle tamamladı; “Hocalı şehitlerinin aziz hatıraları ebediyen yaşatılacak ve kanlarının hesabı bir gün mutlaka sorulacaktır.
Ne Mutlu TÜRKÜM diyene.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.