Yankı 40 Kırşehir Haber

HIDIRELLEZ BAYRAMI KUTLU OLSUN

HIDIRELLEZ BAYRAMI KUTLU OLSUN
1.683
05 Mayıs 2020 - 12:32

Millet olarak binlerce yıldır 6 Mayıs’ta kutladığımız tabiat olaylarından birisi olan Hıdırellez Bayramı Koronavirüs salgını gölgesinde sessiz sedasız kutlanıyor.

Geçmişte yoğun olarak kutlanmasına rağmen günümüzde halk arasında unutulmaya yüz tutan önemli geleneklerimizden birisi olan Hıdırellez Bayramı her yıl İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce hazırlanan program kapsamında kutlanmaktaydı. Bu sene Koronavirüs salgını nedeniyle Hıdırellez Bayramı için herhangi bir program düzenlenmedi.

Türk kültüründe olduğu gibi birçok farklı kültürde de yazın başlangıcı olarak görülen 6 Mayıs Hıdırellez Günü, aynı zamanda Hızır ve İlyas Peygamberlerin buluştuğu gün olarak kabul edilmektedir.

Tarihi boyunca doğa ile iç içe yaşayan Türk Milleti, zengin kültürel miraslarından biri olan Hıdırellez Bayramını, özüne uygun olarak korumuş ve günümüze kadar kuşaktan kuşağa aktarmıştır. Her yıl 6 Mayıs’ta kutladığımız bolluk, bereket ve sıcak yaz günlerinin habercisi olarak kabul edilen Hıdırellez Bayramı, bizlere doğayı sevmeyi ve onu korumamız gerektiğini hatırlatmakta, insanlar arasında birlik ve beraberliğin pekişmesine zemin hazırlamaktadır.

Yankı40 Haber olarak halkımızın Hıdırellez Bayramını kutlar, tüm insanlığa bolluk ve bereket getirmesini dileriz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.