Yankı 40 Kırşehir Haber

HAYIRSEVERLERDEN ENGELLİLERE BAĞIŞ

HAYIRSEVERLERDEN ENGELLİLERE BAĞIŞ
4.645
27 Temmuz 2020 - 11:37

Hayırseverler tarafından temin edilen tekerlekli ve akülü sandalyeler düzenlenen programla ihtiyaç sahibi engellilere dağıtıldı.

Vali İbrahim Akın, AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, İşkur İl Müdürü Metin Ülgen Kaya, SGK İl Müdürü H. Mehmet Akdeniz, Kırşehir Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ile engelliler ve ailelerinin katıldığı programda hayırseverler tarafından temin edilen 70 adet tekerlekli sandalye ve 7 adet akülü sandalye ihtiyaç sahiplerine verildi.

Kırşehir Bedensel Engeliler Derneği tarafından Umut Medya sponsorluğunda yapılan programda bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, Günümüzde devletimizin, engelli kardeşlerimizin ekonomik ve sosyal yaşam kalitesinin artırılması konusunda çok önemli imkânlar sağladığını söyledi.

Engeller aslında bedende değil, vicdanlarda ve beyinlerdedir şeklinde konuşan Vali Akın, “Toplumumuzda engellilere yönelik bakış açısının olumlu yönde geliştiğini görmekteyiz. Bunun en güzel örneklerinin birini bugün burada yaşıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımız engelli kardeşlerimize yardımcı olmayı sosyal sorumluluk olarak üstlenmiş ve gereğini yerine getiriyor.” dedi.

Kırşehir Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan’ın engellilere destek sağlayan herkese teşekkür ettiği program akülü ve tekerlekli sandalyelerin dağıtımı ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.