Yankı 40 Kırşehir Haber

HAYIRSEVERDEN 30 TEKERLEKLİ SANDALYE  

HAYIRSEVERDEN 30 TEKERLEKLİ SANDALYE  
6.737
05 Ağustos 2020 - 10:55

Aslen Özbağlı olan gurbetçi işadamı Yusuf Şen tarafından temin edilen 30 adet tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Almanya’da faaliyet gösteren Ahi Şirketler Grubu sahibi işadamı Yusuf Şen tarafından temin edilen tekerlekli sandalyelerin ihtiyaç sahiplerine  teslimi için Özbağ Örcün İlkokulu bahçesinde program düzenlendi. Özbağ Belediye Başkanı Rasim Arazay tarafından hazırlanan programa işadamı Yusuf Şen ve iş ortağı Atilla Ercan’ın yanı sıra Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve vatandaşlar katıldı.

Programda bir konuşma yapan işadamı Yusuf Şen; 1980 yılında gittiği Almanya’nın Düsseldorf kentinde 5 ayrı sektörde ticaret yaptığını, memleketi ile hiçbir ticari bağlantısının olmamasına rağmen Kırşehir’i ve doğup büyüdüğü topraklar olan Özbağ’ı hiçbir zaman unutmadığını söyledi. İşleri nedeniyle sık sık Türkiye’ye geldiğini ve bulduğu her fırsatta Kırşehir ve Özbağ’a uğradığını belirten Yusuf Şen; “Memleketimize her gelişimizde nasıl faydalı oluruz düşüncesi ile görüşmeler yapıyoruz. Daha önce talebi üzerine Belediye Başkanı Sayın Rasim Arazay’a destek amaçlı festival sponsorluğunu üstlendim. Aynı sporsorluğu bu sene de üstlenmiştim ama malum hastalıktan dolayı festivali gerçekleştiremedik. Biz de yaptığımız görüşmeler sonucunda ihtiyaç sahiplerinin tekerlekli sandalye talebini karşılamaya karar verdik. Buradan bizlerle yakın irtibat kuran ve ilgi gösteren Belediye Başkanı Rasim Arazay’a, katkılarından dolayı ortağım Atilla Ercan’a ve sandalyelerin Almanya’dan Türkiye’ye ulaşımını sağlayan Taner Tıraş kardeşime çok teşekkür ediyorum,” dedi.

Belediye Başkanı Rasim Arazay ise yaptığı açıklamada, “Görevime başladığım gün, Özbağ halkına her türlü destek ve yardım içim söz vermiştim. O gündür çalışmalarıma aralıksız devam ederken  halkımız için yapabildiğimiz  hizmetlerin her daim bir üstünü düşünerek devam ediyoruz. Rabbim bizlere güç ve kuvvet verdiği sürece maddi ve manevi olarak vatandaşlarımızın yanında olacağız. Çıktığımız bu yolda sözde değil özde davamız olan vatandaşın her sorun ve sıkıntılarını çözmek için gayret edeceğiz. Özbağ Belediyesi için ne gerekiyor ise elimi taşın altına koymaya hazırım. Özbağlı iş adamı Yusuf Şen’e yurt dışında bulunmasına rağmen bir an olsun memleketini ve insanını unutmayıp gerek sponsorluğu ile gerekse yatırımları ile  bizlere desteklerini esirgemiyorlar ve böyle bir evladı yetişen anne ve babasından Allah razı olsun.” dedi.

Program, tekerlekli sandalyelerin engelli vatandaşlara teslim edilmesi ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.