Yankı 40 Kırşehir Haber

HASTANE VE TIP FAKÜLTESİNE AKADEMİK DESTEK

HASTANE VE TIP FAKÜLTESİNE AKADEMİK DESTEK
1.992
11 Mart 2020 - 10:14

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Tıp Fakültesi ve Kırşehir Eğitim- Araştırma Hastanesi’ne 22 öğretim elemanı alındı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bilimsel araştırma ve inceleme yaparak toplumun sağlık sorunlarına çözüm bulmayı hedefleyen Tıp Fakültesinin hem akademik hem de fiziksel anlamda güçlenmeye devam ettiğini söyledi.

Tıp Fakültesini güçlendirmenin yanı sıra Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki doktor eksikliklerini de giderdiklerini belirten Rektör Vatan Karakaya, “En çok ihtiyaç duyulan alanlara öncelik veriyor ve kadro dağılımını bu şekilde yapıyoruz. Bu kapsamda, Deri ve Zührevi Hastalıklar alanında 1 Profesör ve 1 Doçent,  Biyoistastistik ve Tıp Bilişimi alanında 1 Profesör ve 1 Doktor Öğretim Üyesi, Anatomi alanında 1 Profesör ve 1 Araştırma Görevlisi, Tıbbi Mikrobiyoloji alanında 1 Profesör, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında 1 Doçent ve 1 Doktor Öğretim Üyesi, Ortopedi ve Travmatoloji alanında 1 Doçent,  Halk Sağlığı alanında 1 Doçent, İç Hastalıkları alanında 1 Doçent ve 1 Doktor Öğretim Üyesi, Kalp ve Damar Cerrahisi alanında 1 Doktor Öğretim Üyesi, Göz Hastalıkları alanında 1 Doktor Öğretim Üyesi, Genel Cerrahi alanında 1 Doktor Öğretim Üyesi, Fizyoloji alanında 1 Doktor Öğretim Üyesi ve 1 Araştırma Görevlisi, Tıp Tarihi ve Etik alanında 1 Doktor Öğretim Üyesi, Histoloji Embriyoloji alanında 1 Doktor Öğretim Üyesi, Temel İmmünoloji alanında 1 Doktor Öğretim Üyesi ve Tıbbi Biyoloji alanında 1 Doktor Öğretim Üyesi Tıp Fakültemizin ve hastanemizin akademik kadrosuna katılmıştır.” dedi.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Döneminde öğrenci alımına başlayan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi, kadrosuna dahil ettiği uzman akademisyenlerle bölgesinde sağlık alanında da öncü olma yolunda hızla ilerlediği görülüyor.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.