Yankı 40 Kırşehir Haber

GÜVENLİ EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

GÜVENLİ EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
388
06 Eylül 2019 - 17:21

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güvenli Eğitim Değerlendirme Toplantısı, Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, daire müdürleri, ilgili STK temsilcileri ve okul idarecileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Akın, çocuklarımızın eğitimlerini huzurlu ve güvenli ortamda tamamlamaları konusunda gereken bütün çalışmaları yaparak tedbirleri aldıklarını söyledi.

Kırşehir’in eğitimde marka kent olmasında öğrencilerimizin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim görmelerinin de payının büyük olduğunu belirten Vali Akın, “Bilindiği gibi, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı önümüzdeki pazartesi günü başlıyor. Çocuklarımızın daha güvenli bir ortamda eğitim-öğretimlerini sürdürebilmeleri adına kurumlarımızca yürütülen çalışmaları gözden geçirmek, eksikler varsa bunları tespit etmek ve bu konularda görüş ve önerileri almak üzere bu toplantıyı düzenliyoruz. Çocuklarımızın eğitimlerini huzurlu ve güvenli ortamda tamamlamaları bizler için çok önemli. Bu süreçte, çocuklarımızı evden alıp okula bırakan, okuldan da eve bırakan servisler, okulun çevresi ve okulun içinde yer alan kantin gibi yerlerin güvenliği önemli. Okulların açıldığı hafta trafik ekiplerimizce servislerin denetimi yoğun bir şekilde yapılacak. Okullarda güvenli eğitimi sağlayan unsurlardan en önemlisi kamera kayıt sistemi. Çocuklarımıza zarar verebilecek kötü niyetli kişilerin okul çevresinden uzak tutulmasında kameraların önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, okul yöneticilerinden ricamız mutlaka kameraların çalışır vaziyette kayıtta olmasına özen göstermeleri. Okullarda çocuklarımızın hem sağlığını hem de güvenliğini etkileyen unsurlardan bir tanesi de kantinler. Hem kantinlerde çalışanların durumu hem de satışa sunulan ürünlerin durumu önem arz ediyor. Okulların çevresinde uyuşturucu satanlara ya da tek dal sigara satanlara da asla fırsat verilmeyecektir. Ayrıca, okul etrafında yer alan ve çocuklarımız için tehlikeli olabilecek metruk binalara karşı da hassasiyet gösteriyoruz. Toplantıda, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında kurumlarımızca yapılan çalışmalar hem de bu yıl yapılması ön görülen çalışmalarla ilgili sunumlar yapılacak. Sunumlardan sonra bu konularda görüş alış-verişinde bulunacağız. Toplantının ve önümüzdeki eğitim-öğretim sezonunun hayırlı olmasını diliyorum. Önümüzdeki eğitim-öğretim dönemini bir çocuğumuzun bile burnu kanamadan, kazasız, belasız geçirmek en büyük temennimiz. Bütün kurumlarımızın eğitim konusuna hassasiyet göstereceğine inanıyorum.” dedi.

Toplantı, sunumların ardından fikir alış-verişinde bulunularak yapılan değerlendirme ile sona erdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.