Yankı 40 Kırşehir Haber

GENÇ AHİLERDEN ELAZIĞ’A GÖNÜL KÖPRÜSÜ

GENÇ AHİLERDEN ELAZIĞ’A GÖNÜL KÖPRÜSÜ
1.870
21 Şubat 2020 - 10:14

Kırşehirli öğrenciler başlattıkları “Kırşehirli Genç Ahiler Elazığlı Kardeşlerinin Yanında” kampanyası ile hazırladıkları kırtasiye malzemelerini Elazığlı öğrencilere gönderdiler.

bursa escort bayan

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremin yol açtığı yaraların sarılması amacıyla, Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nce öğrenciler arasında başlatılan “Kırşehirli Genç Ahiler Elazığlı Kardeşlerinin Yanında” kampanyası kapsamında hazırlanan ve her birinde temel kırtasiye malzemelerinin bulunduğu 2 bin 111 okul çantası Elazığ’a gönderildi.

Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, Ahilik Değerleri Eğitimi (ADEP) kapsamında depremden etkilenen bölgelerdeki öğrencilere yalnız olmadıklarını göstermek ve öğrenciler arasında kardeşlik ve paylaşım ruhunu geliştirmek amacıyla “Kırşehirli Genç Ahiler Elazığlı Kardeşlerinin Yanında Projesi” hazırlandığını bildirdi. Bu projeye ilimizdeki bütün okullardaki öğrencilerin dâhil edilerek sosyal bir çalışma içerisine girildiği ve aktif katılım sağlanarak temel kırtasiye ihtiyaçlarının bulunduğu birer okul çantası hazırlandığı bilgilerine yer verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ilimizde öğrenciler arasında düzenlenen bu kampanyanın yürütülmesine destek sağlayan herkese teşekkür ettiler.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.