Yankı 40 Kırşehir Haber

GAZİLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ

GAZİLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ
441
19 Eylül 2019 - 17:30

“19 Eylül Gaziler Günü” ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenen törenle kutlandı.

Cacabey Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törene Vali İbrahim Akın, Milletvekili Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, gaziler, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kıbrıs Gazilerimizden Osman Karahasanoğlu’nun yazdığı ‘Şehitler ve Gaziler’ adlı şiirin okunduğu programın ardından Vali  Akın, Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırşehir Şubesini ve ardından da Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesini ziyaret etti.

Bu ziyaretlerin ardından, Vali Akın, 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Valilik tarafından düzenlenen yemekte gazilerle bir araya geldi.

Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Adalet Komisyonu Başkanı Hüseyin Sabuncuoğlu, daire müdürleri, Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Kemal Parlak, Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Bahattin Kaya, gaziler ve gazi yakınlarının yer aldığı program, İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından Vali Akın gazilerle sohbet etmesi ile sona erdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.