Yankı 40 Kırşehir Haber

GAZİLERİMİZİ ANIYORUZ

GAZİLERİMİZİ ANIYORUZ
6.114
21 Eylül 2020 - 14:31

Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 1921’de Büyük Millet Meclisi’nce Gazilik ve Mareşallik unvanının verildiği gün olan 19 Eylül günü ülkemizde Gaziler Günü” kutlanmaktadır. Gaziler Günü nedeniyle ülkemiz genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de tören düzenlendi.

Cacabey Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törene Vali İbrahim Akın, Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, daire müdürleri ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında katılımcı sayısı ve program süresinin sınırlı tutulduğu törende bir konuşma yapan Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırşehir Şube Başkanı Bahattin Kaya, “19 Eylül Gaziler Günü, bu toprakların vatan olmasında ve bekası uğrunda canlarını adayanların gurur ve şerefle hatırlandığı ve anıldığı bir gündür. 19 Eylül, Kurtuluş Savaşı’nda, Kore’de, Kıbrıs’ta savaşan muharip gaziler ile Türkiye Cumhuriyeti’nin rejimi, üniter yapısı ve toprak bütünlüğü uğrunda vatan haini terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis, güvenlik korucuları ve 15 Temmuz’da meydana gelen hain darbe girişiminde vücutlarını siper eden tüm malul gazilerin şeref günüdür,” şeklinde konuştu.

Programın ardından ilimizde faaliyet gösteren Gazi Derneklerinin başkan ve temsilcileri Jandarma Gazinosu bahçesinde Vali ve il protokolü ile bir araya geldi. Yankı40 Haber olarak Gazilerimizin Gününü kutluyoruz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.